ГоловнаСуспільствоЖиття

Заробітчани пересилають в Україну близько $6,5 млрд щорічно, - Рева

"Ці гроші повинні обкладатися податком".

Заробітчани пересилають в Україну близько $6,5 млрд щорічно, - Рева
Фото: Макс Левин

Українські громадяни, працевлаштовані за кордоном, пересилають додому щорічно близько $6,5 млрд. Про це міністр соціальної політики Андрій Рева розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Люди, які працюють в Україні, платять прибутковий податок, сплачують єдиний соціальний внесок. Їхні доходи враховуються. І, як правило, вони не можуть претендувати на субсидії, тому що вони працюють по "білому", утримують і бюджетників, і пенсіонерів, і самі себе утримують. А хто працює за кордоном, пересилає сюди гроші. Ці гроші потрапляють в конкретні домогосподарства. 6,5 мільярда доларів", - заявив міністр.

За його словами, ці гроші теж слід вважати доходами фізичних осіб і вони повинні обкладатися податком.

"Дохід, тому що він використовується на власне споживання. Ми попросили: будь ласка, задекларуйте! Тому що це реально гроші, які ви отримуєте на власне споживання. Так ось, на сьогодні, коли ми говорили про 1 червня 2018, ці гроші ніяк в деклараціях наших субсидіантів не були зазначені. Тому ми теж провели перевірку, верифікацію для того, щоб з'ясувати, хто у нас теж приховує ті чи інші доходи", - додав Рева.

Як повідомлялося раніше, міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що сьогодні 5 млн домогосподарств в Україні отримують субсидії.

Нагадаємо, українські заробітчани тільки з Польщі переслали понад $800 млн у першому кварталі 2018 року. За підсумками минулого року українських заробітчан назвали "колективним героєм польської економіки". У рейтингу "50 найвпливовіших людей польської економіки" українські іммігранти зайняли друге місце - між прем'єр-міністром Матеушем Моравецьким і президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram