![Беркутівець Марчук](https://i.lb.ua/082/49/5b02fded1b3b6.jpeg)
Дмитро Фортунатов – журналіст, який приїхав на Майдан за 10 хвилин після того, як прочитав у фейсбуці про розгін. Від силовиків на місці отримав інформацію про зачистку, а ще розсічення голови, удари в щелепу та по ногах. Впізнав обвинуваченого Марчука і відзняв фото, які долучили до справи як доказ аж через три роки: заяву про злочин, яку він написав в СБУ одразу після побиття, загубили.
![Дмитро Фортунатов](https://i.lb.ua/096/00/5b02fdfb05752.jpeg)
«Приїхав з вулиці Городецького, побачив, як кремезні «беркутівці» штовхають дівчину, викручують руки. Один відрізнявся зростом і статурою. Двоє відійшли і його відтягують, а він найбільш активний – розвернув і вдарив дівчину ногою прямо в поперек. Впізнаю його постійно», – говорить потерпілий і вказує на Марчука. Журналіст каже, що опізнав "беркутівця", бо неодноразово бачив поміж інших силовиків на охороні скандальних забудов і до, і під час, і після Майдану, зокрема під час захоплення спорткомплексу «Восход».
Дівчина, про яку говорить потерпілий - це журналістка Марія Лебедєва, епізод по нападу на яку уже розглянули в Шевченківському суді. Вона також опізнала екс-беркутівця.
![Беркутівець Марчук (стоїть) із адвокатом](https://i.lb.ua/057/25/5b02fe539a417.jpeg)
«На Майдані стояла швидка, але «беркутівці» (між яких був і Марчук) до неї не підпускали, виштовхували назад на дорогу, казали «викликай собі сам». Змушений був викликати швидку і вже там зупинили кровотечу. Від госпіталізації відмовився. Боліло довго, здавалося, що тріснула щелепа», - розповідає Фортунатов.
![](https://i.lb.ua/038/05/5b02fdc1e7c93.jpeg)
Всі незаконні дії силовиків фіксував на фотокамеру, тримаючи одночасно в руках журналістське посвідчення: «Молодь [з Майдану] побігла, я знімав усю шеренгу хлопців, які зачищали Хрещатик. І от вони почали бігти: на останньому фото видно людину, яка пробила мені голову. Потім були удари в щелепу, по голові, хотіли забрати фотоапарат, але я його забрав і відійшов на узбіччя, а вони вишикувалися на бордюр. Зафіксували через три роки тільки рану на голові, бо лишився шрам».
![Допит потерпілого Дмитра Фортунатова](https://i.lb.ua/121/25/5b02fe1412878.jpeg)
Під час наступних судових засідань розглядатимуться наявні фото та відеодокази. Однак, суд зміг призначити лише два засідання – 27 червня і 9 липня, а потім Марчук іде у відпустку і попросив у суду дозволу бути в цей час (близько місяця) за межами Києва.
![](https://i.lb.ua/057/24/5b02fdd41f4a8.jpeg)
Нагадаємо, що у справі про розгін Євромайдану 30 листопада судять також заступників командира Київського полку міліції особливого призначення "Беркут" Андрія Дидюка, Миколу Тягнирядна, командирів рот Юрія Шевченка і Євгена Антонова, а також екс-керівника Управління громадської безпеки ГУ МВС у Києві Олега Мариненка. Також окремо слухають справу проти екс-голови КМДА Олександра Попова.