ГоловнаПолітика

Луценко: з України з початку року виїхали 600 тисяч осіб

Минулого року цей показник був утричі нижчим.

Луценко: з України з початку року виїхали 600 тисяч осіб
Фото: Макс Левин

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що з України з початку року виїхали 600 тисяч осіб.

"Сьогодні всі плачуть, що немає робочої сили, тому що, мовляв, українці виїжджають за кордон. Я хочу, щоб ви знали цифри. Це неправда, що мільйони українців покинули країну", - заявив він під час виступу в Українському католицькому університеті в четвер.

За словами Луценка, минулого тижня він отримав актуальні дані про міграцію за 9 місяців 2018 року.

"Різниця між тими, хто виїхав і в'їхав минулого року, була 200 тисяч, які там залишилися. Цього року - 600 з хвостиком. Так, це втричі більше, але це не мільйон", - заявив він.

Генпрокурор підкреслив, що в сусідніх країнах ситуація не краща. "З Польщі виїхало шість мільйонів на заробітки туди, далі. З Прибалтики і Центральної Європи, думаю, теж доволі багато людей", - сказав він.

Луценко додав, що бачить у такій міграції не тільки негатив, а й позитивні моменти. "Ми нарешті досягли єдності зі своїм цивілізаційним простором. Це ще на Майдані здавалося дивом", - сказав він.

Нагадаємо, в 2017 році 661,9 тисячі українців отримали перші дозволи на проживання в Євросоюзі, 88% з них видала Польща. Майже всі громадяни України переселяються в ЄС з метою працевлаштування.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram