ГоловнаПолітика

Клімкін засудив публікацію списку українських чиновників з угорськими паспортами на сайті "Миротворець"

"Я категорично проти, щоб показувати на угорців пальцем, як на зрадників".

Клімкін засудив публікацію списку українських чиновників з угорськими паспортами на сайті "Миротворець"
Фото: Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine

Міністр закордонних справ Павло Клімкін категорично засуджує публікацію списку українських держслужбовців та депутатів місцевих рад, які нібито отримали угорське громадянство, на сайті "Миротворець".

Про це він заявив в Ужгороді на спільній прес-конференції з головою товариства угорців України, народним депутатом Василем Брензовичем, повідомляє кореспондент Європравди.

Міністр зазначив, що робота в державних органах осіб з подвійним громадянством прямо заборонена законодавством. Водночас те, як були поширені списки порушників, є, на думку міністра, неприйнятним.

"У нас є стаття 19 закону про громадянство, а також стаття 19 закону про державну службу. Всі це чудово розуміють, і тут запитань немає. Але я категорично проти, щоб показувати на угорців пальцем, як на зрадників, або цькувати угорців, чи звинувачувати їх у сепаратизмі", - пояснив він.

Він окремо наголосив, що цей перелік українських угорців представлений на сайті, який містить список осіб, причетних до агресії проти України. "Мене турбує, що з'являється порівняння угорців, які отримали друге громадянство, і злочинців, які борються проти України. Ми повинні чітко сказати, що це не одне і те саме", - заявив міністр, додавши, що йому не відоме джерело походження опублікованих даних.

Нардеп Василь Брензович також заявив під час прес-конференції, що публікація списку шкодить іміджу України.

"Наша країна має вигляд в очах угорців як нетерпима до угорської меншини", - пояснив він.

Нагадаємо, сайт "Миротворець" опублікував список із 313 закарпатців - власників угорських паспортів, які є держслужбовцями та чиновниками місцевого самоврядування. У списку "Миротворця" ці люди з'явилися за те, що "присягнули на вірність Угорщині", перебуваючи на державній службі та в органах місцевого самоврядування. У вересні до бази сайту також потрапив глава МЗС Петер Сіярто.

Через публікацію списку МЗС Угорщини викликало посла України. Держсекретар відомства Левенте Мадьяра назвав "Миротворець" "екстремістським українським сайтом".

Відносини між Україною та Угорщиною загострилися після того, як в інтернеті з'явилося відео, на якому жителям Закарпаття видають угорські паспорти і просять тримати це в таємниці. Глава МЗС Угорщини заявив, що все, що відбувається на відео, законно і відповідає міжнародним нормам.

4 жовтня Україна вислала консула Угорщини, у відповідь угорська сторона вирішила вислати українського консула з Будапешта.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram