ГоловнаПолітика

Новий економічний курс робить ставку на інтелект, а не сировину, - Тимошенко

Лідер "Батьківщини" продовжує розкривати деталі своєї програми.

Новий економічний курс робить ставку на інтелект, а не сировину, - Тимошенко
Фото: Александр Прокопенко

Україна стане цивілізованою і сильною державою, тільки якщо переключиться зі сировинної стратегії на інтелект, вважає народний депутат, лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, про що вона написала в своєму Facebook, навівши як приклад Сингапур, Ізраїль і Естонію.

При цьому нардеп найжахливішими цифрами в статистиці вважає не інфляцію, не темпи падіння виробництва і не рівень корупції на митниці, а відсоток "високоінтелектуального компонента" в ВВП.

"Для мене найстрашніша цифра – 3%. Три відсотки – це та частка в структурі українського ВВП, що припадає на послуги з високим інтелектуальним компонентом. Це – ганебно! Це не тільки в десятки разів менше, ніж у розвинених країнах (Сингапур – 75,2%, Ізраїль – 69,6%, Естонія – 68,8%). Це взагалі – один із найнижчих показників у світі. З такою часткою інтелектуального вмісту у ВВП  країни не те що не розвиваються, а навіть не живуть довго", – впевнена Юлія Тимошенко.

За її словами, запропонований її командою Новий економічний курс покликаний створити умови, за яких інтелектуали залишатимуться працювати в Україні, а шлях від винаходу до його реалізації в реальну економіку буде найкоротшим. Програма Юлії Тимошенко передбачає розробку Національної інноваційної стратегії та створення вітчизняної інноваційної екосистеми.

Також буде засновано Міністерство інноваційного розвитку – не бюрократичну структуру радянського типу, а управлінський центр нового покоління – постійно діючий Brainstorming.

"Парадокс у тому, що в нас багато і дуже багато обдарованих людей з високим інтелектом і цілою низкою інноваційних проектів. Однак ці люди працюють сьогодні в Кремнієвій долині, у Каліфорнії, у КБ китайських провінцій і комп’ютерних фірмах Європи… У нас їм нічого робити. У нас замість «кремнієвих долин» – вирубані карпатські полонини та бурштинові шахти на Рівненщині та Житомирщині", – пояснила лідер "Батьківщини".

У нинішньому світі, переконана Тимошенко, навіть маленька інтелектуальна знахідка приносить сплеск ВВП, якого ніколи не дасть реалізація сировини. Для того, щоб зрозуміти перевагу втіленого в життя інтелекту над сировинною економікою, достатньо просто порівняти доходи компанії "Apple" та українського бюджету – 229 млрд доларів на рік проти 112 млрд.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram