ГоловнаПолітика

У Міграційній службі пояснили, чому Вишинський не може вийти з українського громадянства

Голова "РИА Новости Украина" на суді відмовився від українського громадянства.

У Міграційній службі пояснили, чому Вишинський не може вийти з українського громадянства
Фото: ssu.gov.ua

Керівник видання "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський, підозрюваний у державній зраді, не може вийти з українського громадянства.

Про це заявив прес-секретар Державної міграційної служби Сергій Гунько, передає "112 Україна".

"Законодавство України передбачає процедуру виходу з українського громадянства. Однієї будь-якої заяви будь-якої особи недостатньо для того, щоб вона мала якісь правові наслідки", - зазначив Гунько.

За його словами, процедура виходу з українського громадянства передбачена виключно для громадян України, які постійно проживають на території іноземної держави, тому звернення, відповідно, повинно бути у закордонну дипломатичну установу.

"Не знаю, чи він проживає постійно на території іноземної держави. Очевидно, що він до закордонної дипломатичної установи, до посольства України в іноземній державі наразі навряд чи зможе звернутися, враховуючи всю цю інформацію", - сказав Гунько.

Крім того, він нагадав, що ст. 18 закону про громадянство України прямо вказує на те, що вихід з громадянства не допускається у разі, якщо особі повідомлено про підозру або є рішення суду, яке підлягає виконанню.

"І насамкінець, третій момент, - стаття 2 закону України про громадянство вказує на те, що якщо громадянин України є громадянином іноземної держави, то у правовідносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Тобто наявність будь-яких інших громадянств не дає особі будь-яких преференцій чи яких-небудь особливих умов щодо відповідальності перед законом", - зазначив представник ДМС.

Раніше сьогодні керівник видання "РИА Новости Украина" Кирило Вишинський під час засідання Апеляційного суду в Харкові відмовився від українського громадянства. Крім того, у залі суду він попросив Путіна про правовий захист.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram