ГоловнаПолітика

Данилюк поскаржився Заходу на Гройсмана і Порошенка

Міністр стверджує, що президент нав'язував йому в заступники своїх людей

Данилюк поскаржився Заходу на Гройсмана і Порошенка
Фото: kmu.gov.ua

Міністр фінансів Олександр Данилюк написав листа послам країн "Великої сімки" з викладом своєї версії конфлікту з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Скан документа оприлюднило видання "Економічна правда".

Данилюк описує конфлікт з прем'єром і небажання останнього призначити Яну Бугримову його заступницею.

За його словами, президент Петро Порошенко намагався домогтися призначення заступником міністра фінансів людини, яку лобіювали Ігор Кононенко і Ніна Южаніна, - спочатку це був Ігор Уманський, пізніше Світлана Воробей. Через те, що Данилюк ці кандидатури на посаду не погоджував, вже два роки він працює без заступника.

Данилюк також зазначив, що чинна влада заважала реформуванню Державної фіскальної служби.

"Він [прем'єр] також заблокував призначення постійного голови ДФС і його заступників. Як ви знаєте, виконувач обов'язків голови дуже близький і лояльний до прем'єр-міністра. Він уже понад рік перебуває на посаді всупереч закону", - написав міністр.

"Для мене неприйнятно, коли призначення на посаду моїх заступників має узгоджуватися з президентом або прем'єр-міністром", - зазначив він.

Данилюк також зазначив, що запропонував Гройсману подати в парламент прохання про його відставку.

У листі пояснюється, що Данилюк не полетів разом із Гройсманом у Брюссель минулого тижня, тому що прем'єр виключив міністр зі складу всіх делегацій.

Фото: epravda.com.ua
Нагадаємо, 23 травня Данилюк на засіданні уряду безуспішно намагався домогтися призначення своєї радниці Яни Бугримової на посаду заступниці міністра. Публічна трансляція засідання була припинена, проте присутні на Кабміні повідомили, що після короткої перепалки з Гройсманом міністру було відмовлено в його проханні. Протягом обміну думками Данилюк навіть допустив підготовку подання про його відставку.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, коментуючи ситуацію з Данилюком, допустив, що той вирішив змінити місце роботи і хоче це обставити так, щоб виглядати жертвою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram