ГоловнаПолітика

До складу дільничних комісій Тернопільщини включили інвалідів і небіжчиків

Протиправна заміна членів ДВК не є підставою для визнання голосування на дільниці недійсним.

До складу дільничних комісій Тернопільщини включили інвалідів і небіжчиків

Щоби встановити контроль над дільничними комісіями Партія регіонів і виконавча влада вдається до різних методів. На Тернопільщині до складу комісій включили немічних інвалідів і небіжчиків.

Маловідомі партії, що отримали квоту, включили до дільничних виборчих комісій на Тернопільщині своїх "представників", які відмовляються там працювати. Тепер влада змінює їх на своїх людей.

Так, у 165-му окрузі (Зборів) у списках дільничних комісій навіть невеликого Підгаєцького району опинилася понад сотня немічних людей - прикутих до ліжка, інвалідів, є навіть небіжчики 1904 народження - представлених від маловідомих партій: Слов'янської, Партії пенсіонерів та інших. Вони відмовляються працювати у ДВК із відомих причин: не писали заяв на участь в їх роботі. І влада в ці дні завершує заміну "підставок" на близьких людей, мобілізуючи якомога більшу їх кількість.

Окрім того, членів комісій часто змінюють усупереч закону. Формально протиправна заміна членів ДВК не є підставою для визнання голосування на виборчій дільниці недійсним. Але "темні конячки", рекрутовані в комісії без належної підготовки, можуть самі порушувати виборче законодавство і ставити під сумнів волевиявлення виборців на конкретній ділянці. А вже влада, залежно від результатів виборів, вирішить, чи слід окружкому визнавати голосування там недійсним. Судового рішення, яке визнало б порушення, беручи до уваги практику роботи судів за останні роки, довго чекати не доведеться.

Докладніше читайте в матеріалі Романа Якеля "ДВК - "Коліщатка та гвинтики" влади?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram