Ємець Леонід Олександрович

Депутат Київради ІХ скликання від Європейської солідарності, народний депутат Верховної Ради України VII та VIII скликань

Ємець Леонід Олександрович

Місце народження

Народився 30 серпня 1979 року в Києві. 

Освіта

Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, з відзнакою у 2001 році за спеціальністю правознавство та отримав кваліфікацію «магістр права». Захистив кандидатську дисертацію на тему «Публічне управління не політичними об'єднаннями громадян – адміністративно-правове дослідження» та отримав науковий ступінь – кандидат юридичних наук.

Політика

Одразу після закінчення ВНЗ Леонід Ємець вирішує займатися політикою.

У 2001 році стає членом партії "Реформи та порядок", в якій перебував до 2005 року.

У 2005 році Леонід Ємець змінює політичну силу і вступає до лав партії "Наша Україна", в цій політичній силі перебував у 2009 році і був членом політичної Ради.

2002 року Ємець брав участь у виборчій кампанії до Київської міськради, представляв політичну партію "Наша Україна".

2004 року Ємець брав активну участь у президентській виборчій кампанії, був довіреною особою опозиційного кандидата – Віктора Ющенка. У Печерському районі міста Києва був керівником штабу Ющенка.

2006 року від блоку "Наша Україна" знову брав участь у виборчій кампанії, у територіальній комісії №218 був уповноваженою особою своєї політичної сили.

2006 року Ємець стає депутатом Печерської районної у м.Київ ради, під час депутатської каденції керував фракцією "Наша Україна".

У 2009 році Леонід Ємець залишає лави партії "Наша Україна", свій відхід з цієї політичної сили аргументував тим, що він абсолютно не поділяє ті дії, які вчиняв Віктор Ющенко.

2009 року, після відходу з "Нашої України" Ємець починає займатися громадською організацією "Громадянська позиція", він стає керівником її відділення у Печерському районі.

У 2012 році Ємець стає народним депутатом України, до Ради проходить за списком ВО "Батьківщина". Під час депутатської каденції працював у Комітеті з питань освіти та науки, а також очолював підкомітет з питань інтелектуальної власності.

На позачергових парламентських виборах 2014 року балотувався за одномандатним виборчим округом №221 від партії "Народний Фронт", пройшов до Ради, набравши 37,7% голосів виборців.

Секретар Комітету, голова підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя. Член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту щодо внесення змін до Конституції України. Член Постійної делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Японією, заступник співголови групи з міжпарламентських зв'язків зі США, член групи з міжпарламентських зв'язків з Латвією, Литвою, Республікою Білорусь, Туреччиною та КНР.

Один із авторів та активних лобістів законів «Про відновлення довіри до суддів» та «Про очищення влади» представляв Верховну Раду в Конституційному суді України під час розгляду другого законопроекту закону.

25 жовтня 2020 року на виборах до Київради обрано депутатом Київради IX скликання від партії Європейську солідарність.

З 2022 — Проректор з науково-методичної роботи, зв’язків з органами державної влади та місцевого самоврядування Київського університету імені Бориса Грінченка.

Хобі

Серйозно захоплюється грою в гольф, входить до десятки найкращих гравців України.

Родина

Батько - Ємець Олександр Іванович, народний депутат України першого, другого та третього скликань, загинув у ДТП у січні 2001 року. Мати — Ємець Тетяна Михайлівна, психолог та українознавець.

Нардеп одружений зі Світланою Ємець, з якою виховує сина.

Посилання

11.09.2023