Лісовий Оксен Васильович

Міністр освіти та науки України

Лісовий Оксен Васильович

Місце народження

Оксен Лісовий народився 21 липня 1972 року на Київщині.

Літо 1981 року провів в очікуванні суду в Новій Бряні в Бурятській АРСР, де його батько, дисидент Василь Лісовий, перебував на засланні. Там його мати, Віра Лісова, виступала як захисник у справі чоловіка. Улітку 1982 року родина знову приїхала в Бурятію і два роки жила на засланні в селищі Ілька, де Василь Лісовий працював токарем, сестра закінчила середню школу, а Оксен закінчив 3 і 4 класи.

Освіта

Закінчив Решетилівське художнє училище народних промислів (спеціальність — художник–кераміст), Київський державний інститут культури (спеціальність — бібліотечно–інформаційні системи).

Кар'єра

Працював учителем Києво-Могилянського колегіуму, тренером із фехтування та підтримував діяльність громадської юнацької організації «Січ», на керівній посаді в генеральній дирекції ВАТ «Укртелеком».

Від 2010 року — директор Національного центру «Мала академія наук України».

У вересні 2020 року спільно з президентом Малої академії наук Станіславом Довгим ініціював заснування першого Музею науки в України.

Автор понад 250 наукових публікацій та 25 авторських наукових видань.

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну 2022 року добровольцем пішов на фронт у складі 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Водночас дистанційно продовжує виконувати обов'язки директора МАН України.

21 березня 2023 року Верховна Рада призначила Оксена Лісового новим міністром освіти та науки.

Родина

Оксен одружений, разом із дружиною виховує двох синів.

Нагороди

заслужений працівник освіти України (22 січня 2021) — за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю;

лавреат Державної премії України в галузі освіти (6 жовтня 2012) — за цикл робіт «Всеукраїнський освітній Інтернет-портал «Острів знань»;

нагрудний знак Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти» (2009);

почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2007).

Посилання

21.03.2023