Вадатурський Олексій Опанасович

Генеральний директор агрохолдингу «Нібулон», віце-президент Української зернової асоціації

Вадатурський Олексій Опанасович

Місце народження

Народився 8 вересня 1947, с. Бендзари, Балтський район, Одеська область.

Освіта

У 1971 році закінчив Одеський технологічний інститут ім. М. В. Ломоносова.

Кар'єра

Свою трудову діяльність розпочав на Трикратському комбінаті хлібопродуктів головним енергетиком, потім працював головним інженером.

У 1980-1991 — начальник виробничого відділу, заступник начальника Миколаївського обласного управління хлібопродуктів.

З 1991 року — незмінний генеральний директор агрохолдингу «Нібулон» з вирощування сільськогосподарських культур із застосуванням зарубіжних технологій і високопродуктивної імпортної техніки, розвитком племінного тваринництва та будівництва суде.

Статок

У 2012 році, журнал «Фокус» розмістив бізнесмена у списку 20 найуспішніших аграріїв України, де він разом із сином-компаньйоном Андрієм Вадатурським посів дванадцяте місце (земельний банк — 80 000 га).

У рейтингу журналу «НВ» «топ-100 найбагатших українців», опублікованому у жовтні 2019 року, статки оцінено у $474 млн. (зменшення на 14 % порівняно із 2018 роком); це 14 місце рейтингу.

У червні 2020 року, Forbes Україна помістив Вадатурського на 15 місце у рейтингу найбагатших українців, оцінивши його капітал в 450 млн доларів.

Смерть

31 липня 2022 року, Олексій Вадатурський загинув під час російського обстрілу м. Миколаєва. Разом з ним загинула також і його дружина Раїса Михайлівна Вадатурська. У Офісі Президента України заявили, що це навмисне вбивство, один з актів кампанії тероризму Росії в Україні.

Нагороди

Звання Герой України з врученням ордена Держави (15 листопада 2007) — за визначний особистий внесок у зміцнення потенціалу агропромислового комплексу, організацію та забезпечення досягнення стабільно високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, розвиток соціальної сфери

Державна премія України в галузі архітектури 2008 року — за архітектуру перевантажувального терміналу сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН» у місті Миколаєві (у складі колективу)

Почесна грамота Кабінету Міністрів України (4 грудня 2001) — за значний особистий внесок у підвищення ефективності аграрного сектору економіки та з нагоди 10-річчя від дня створення спільного українсько-угорсько-англійського сільськогосподарського підприємства «Нібулон» (м. Миколаїв)

6 липня 2012 року Олексій Вадатурський став номінантом Всесвітньої продовольчої премії.

Родина

Одружений, син — народний депутат України VIII скликання Андрій Вадатурський.

01.08.2022