Бужанський Максим Аркадійович

Народний депутат Верховної Ради ІХ скликання (Слуга народу)

Бужанський Максим Аркадійович

Місце народження

Народився 24 листопада 1974 року в єврейській родині інженерів.

Освіта

Отримав середню освіту у школі № 79. Закінчив Дніпропетровський державний інститут інженерів залізничного транспорту (спеціалізація «Інженер-містобудівник»).

Кар'єра

У 90-х роках займався комерційною діяльністю і 12 років керував роботою охоронної фірми.

В офіційній біографії, яка опублікована на сайті ЦВК, місцем своєї роботи Бужанський назвав ТОВ Арна, де він працює менеджером. Ця компанія торгує меблями, господарчими товарами, освітлювальними приладами, сантехнікою. Рід своєї діяльності сам Максим Бужанський назвав «комплектацією інтер'єрів».

Автор книг "Історія світу в 88 главах" і "Історія для ледачих".

У лютому 2018 року мер Дніпра Борис Філатов нагородив Бужанського медаллю «За заслуги перед містом».

До парламентських виборів 2019 року було відомий як публіцист, блогер і ведучий ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK.

У 2019 приєднався до команди партії "Слуга Народу", від якої балотувався до Верховної Ради на позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року по мажоритарному одномандатному округу №25 в Дніпрі. Переміг з результатом 28,21% (його найближчий суперник - самовисуванець і колишній заступник голови фракції БПП Максим Курячий - набрав 19,75%). Член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

16 липня 2020 року Максим Бужанський потрапив в базу «Миротворця».

Погляди

Відомий своім розпалюванням міжнаціональної ворожнечі і ненависті своїми промовами, спрямовані проти Української Повстанської Армії та української мови, бійців російсько-української війни, в тому числі, автор скандального законопроекту № 2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо навчання державною мовою в установах освіти», який полягає у скасуванні частини закону про мовах, яка вимагає переходу учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року, практично порушуючи Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» № 5670-д.

Відкрито виступає проти Революції гідності і не приховує, що був виборцем Януковича. Щиро ностальгує за СРСР.

14.11.2020