Білосюк (Підгрушна) Олена

Українська біатлоністка

Білосюк (Підгрушна) Олена

Місце народження

Олена Підгрушна народилася 9 січня 1987 року у Легниці, Польща. 

Освіта

Закінчила Тернопільський національний педагогічний університет (викладач фізичної культури та спорту). Аспірантка Львівського державного університету фізичної культури.

Спортивна кар'єра

Виступає за спортивне товариство "Колос". Перший та нинішній тренер – Ігор Починок, тренер (збірний) – Євген Колупаєв.

Серед спортивних досягнень - переможець етапу Кубка світу в Оберхофі (естафета), бронзовий призер чемпіонату світу серед юніорів та юнаків 2006 року, срібний призер чемпіонату Європи 2007 року серед юніорок, золота медалістка у складі естафетної команди чемпіонату Європи 20 срібна медалістка у складі естафетної команди чемпіонату Європи 2010 року (Отепя, Естонія), переможець спринту у Кенморі 2016 року (Канада).

На чемпіонаті світу 2011 року у Ханти-Мансійську здобула срібло в естафеті 4х6 км, проте через порушення антидопінгових правил Оксаною Хвостенко Міжнародна спілка біатлоністів позбавила українську жіночу естафетну четвірку другого місця.

На чемпіонаті світу 2013 здобула 3 медалі: золоту у спринті, срібну в естафеті та бронзову у гонці переслідування.

На Олімпіаді в Сочі 2014 року отримала золото в естафетній гонці 4 по 6 км (збірна України виступила у складі Юлії Джімі, Віти Семеренко, Валентини Семеренко та Олени Підгрушної).

Після Олімпійських ігор у Сочі взяла паузу у спорті та звільнилася зі Львівського державного університету внутрішніх справ.

З квітня 2014 року - заступник міністра молоді та спорту України.

26 березня 2015 року ухвалила рішення повернутися в біатлон та залишила посаду заступника міністра молоді та спорту України.

Нагороди

Нагороджена орденом княгині Ольги ІІ та ІІІ ступенів.

Захоплення 

Вишивання, музика, танці.

Особисте життя

Заміжня. Перший чоловік – Олексій Кайда, народний депутат України, член ВО "Свобода". 

5 червня 2021 року вийшла заміж вдруге та взяла прізвище чоловіка – Білосюк.

23.05.2023