Таяні Антоніо

Міністр закордонних справ Італії

Таяні Антоніо

Місце народження

Антоніо Таяні народився 4 серпня 1953 року у Римі.

Освіта

Закінчив юридичний факультет Університету "Ла Сапієнца" у Римі.

Кар'єра

Був заступником голови Молодіжного монархічного фронту - молодіжної організації Італійської монархічної спілки (Unione monarchica italiana), служив офіцером ППО (на радарі в Сан-Джованні-Театіно).

1982 - професійний журналіст, редактор відділу парламентських справ тижневика Il Settimanale. У 1982 - диктор програми новин Radio 1 телерадіокомпанії RAI. У 1983 - керівник римської редакції газети Il Giornale, що належить сім'ї Сільвіо Берлусконі. Був спеціальним кореспондентом у кількох країнах, включаючи Ліван, Радянський Союз та Сомалі. Антоніо Таяні розмовляє англійською, французькою та іспанською мовами.

Разом із Чезаре Превіті, Джуліано Урбані, Антоніо Мартіно та Марчелло Делль'Утрі 29 червня 1993 року брав участь у зборах юристів та інших осіб, пов'язаних з інтересами компанії Сільвіо Берлусконі Фінінвест, що започаткував групу Вперед, Італія! Асоціація за добрий уряд (Forza Italia! Associazione per il buon governo), що виросла в партію Вперед, Італія.

1994 року був обраний депутатом Європарламенту; був головою фракції партії Вперед, Італія в ЄП, а також учасником численних комісій та делегацій.

2001 рік – депутат Римської міської ради.

З 2002 року – заступник голови Європейської народної партії.

У травні 2008 року Франко Фраттіні змінив на місці представника Італії в Єврокомісії у зв'язку з його переходом на посаду міністра закордонних справ Італії. За його призначення на посаді комісара з транспорту висловилися 507 депутатів Європарламенту, проти – 53.

9 лютого 2010 року у оновленому складі Єврокомісії отримав портфель комісара з питань промисловості та підприємництва, а також залишився на посаді віце-голови комісії.

Повернувся до депутатської роботи у Європарламенті у 2014 році, коли обійняв посаду віце-президента. Також з 2014 року – член виконавчого комітету відродженої партії Вперед, Італія. Був висунутий фракцією Європейської народної партії на посаду голови Європейського парламенту та 17 січня 2017 року обраний у четвертому турі голосування. Термін повноважень закінчився 3 липня 2019 року.

21 листопада 2019 року обраний віце-головою Європейської народної партії.

26 січня 2022 року був переобраний на пост президента Комітету з конституційних питань Європарламенту.

На парламентських виборах 25 вересня 2022 року був обраний депутатом, отримавши у своєму окрузі 49% голосів.

З 22 жовтня 2022 року — віце-прем'єр уряду та міністр закордонних справ Італії.

Сім'я

Антоніо Таяні одружений та має двох дітей.

17.12.2022