​Роднянський Олександр Юхимович

Президент ОРКФ Кінотавр, засновник 1+1

​Роднянський Олександр Юхимович

Місце народження

Народився 2 липня 1961 року у Києві.

Освіта

Закінчив факультет кінорежисури Київського університету театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого (майстерня режисера Фелікса Соболєва).

Кар'єра

З 1983 по 1990 р. працював на кіностудії Київнаукфільм.

З 1990 до 1994 рр. - генеральний продюсер та режисер кінокомпанії Іннова-фільм (Німеччина), режисер кіностудії Контакт (Україна).

З 1995-го – засновник, генеральний директор та генпродюсер одного з двох найбільших приватних українських телеканалів « 1+1» .

З 1997 року – президент Телевізійної академії України.

З 2002-го – гендиректор російського телеканалу СТС, голова ради директорів 1+1.

З 2004-го – президент компанії СТС Медіа.

З 2005 року – генеральний директор телеканалу Домашній.

Олександр Роднянський – визнаний кінодокументаліст та продюсер. Режисер фільмів "Місія Рауля Валленберга", "Марш живих", "Прощавай, СРСР" та ін.

Продюсер понад 20 художніх фільмів: "1001 рецепт закоханого кулінара", "Два місяці, три сонці", "Перше кохання", "Схід-Захід", "Водій для Віри", "9 рота", "Пітер FM", "Спека" " і т.д.

Продюсер понад 30 телесеріалів, серед яких "День народження Буржуя", "Кавалери Морської зірки", "Бідна Настя", "Моя прекрасна няня", "Не родись вродливою", "Хто в хаті господар", "Кадетство".

У 2008 році Роднянський відходить від оперативного управління холдингом, зберігаючи за собою пост президента компанії. До 2009 року продовжує брати участь у справах компанії, залишаючись членом ради директорів та акціонером. На момент уходу Роднянського, СТС Медіа є одним із найбільших публічних медіахолдингів Європи з п'ятьма телеканалами у трьох країнах та ринковою капіталізацією понад $4 млрд.

У 2009 році Роднянський створив керуючу компанію AR Films, яка об'єднує кіновиробничу компанію Нон-стоп продакшн, розробника та оператора ігрової платформи GameNet і видавця російськомовних комп'ютерних ігор компанію Syncopate, найбільшого прокатника незалежного кіно - компанію Кіно без кордонів та Російський.

З 2010 року Олександр Роднянський – голова Експертної ради Національної Медіа Групи. Під керівництвом Роднянського у 2010 році відбувся перезапуск телеканалів РЕН та П'ятий канал.

У жовтні 2010 року Олександр Роднянський став радником з медіаактивів Юрія Ковальчука – керівника банку Росія. 

З 2010 року – президент ОРКФ Кінотавр.

У 2013 році побачила світ книга Олександра Роднянського "Виходить продюсер".

Після повноштабного вторгнення Росії в Україну Олександр Роднянський оголосив про зупинення чи закриття всіх своїх російських проектів. Він має намір зосередитись на розвитку своєї американської компанії AR Content, яка розробляє художні та документальні фільми та серіали англійською та іншими мовами. 

Членство у організаціях

Секретар правління Спілки кінематографістів України. Академік Російської Академії кінематографічних мистецтв "Ніка". Член правління Академії Російського телебачення. Асоційований член Міжнародної Ради Національної Академії телевізійного мистецтва (США). Заслужений митець України. Голова опікунської ради Відкритого російського кінофестивалю "Кінотавр".

Нагороди

1991 - лауреат премії Російської Академії кінематографічних мистецтв "Ніка" за картину "Місія Рауля Валленберга" (у номінації "Найкращий документальний фільм"). 

Лауреат премії Європейської Кіноакадемії "Фелікс" за картину "Місія Рауля Валленберга" ("Найкращий європейський документальний фільм").

1992 – спеціальний приз журі на міжнародному фестивалі в Ніоні (Швейцарія).

1994 – лауреат премії Російської Академії кінематографічних мистецтв "Ніка" за картину "Прощавай, СРСР" ("Кращий документальний фільм").

1995 - приз журі та приз Фіпресі міжнародного кінофестивалю в Ямагаті (Японія). Гран-прі міжнародного фестивалю у Страсбурзі (Франція).

1996 - номінація на премію Американської кіноакадемії "Оскар" у категорії "Найкращий іноземний фільм" за картину "1001 рецепт закоханого кулінара".

2000 - номінація на премію "Оскар" у категорії "Найкращий іноземний фільм" за картину "Схід-Захід".

2004 – Гран-прі Національної премії "Медіа-менеджер Росії". Лауреат премії Академії Російського телебачення ТЕФІ за проект "Бідна Настя" ("Кращий телевізійний продюсер"). Приз журі Гільдії продюсерів російського кінофестивалю "Кінотавр" за найкращий продюсерський проект - фільм "Водій для Віри". Головний приз фестивалю "Кінотавр" "Золота троянда" за картину "Водій для Віри".

2005 – лауреат премії "Телегранд-2004" за заслуги у розвитку недержавного телебачення в Україні та Росії. Лауреат премії "Люди року GQ – 2005" ("Продюсер року"). Лауреат премії "За визначний внесок у розвиток кіновиробництва" IV національної церемонії вручення призів за досягнення у кінобізнесі. Лауреат премії ТЕФІ за серіал "Моя прекрасна нянька" ("Найкращий продюсер").

2006 – лауреат премії "Ніка" за картину "9 рота" ("Кращий ігровий фільм"). Лауреат премії ТЕФІ за проект "Не родись вродливою" ("Кращий телевізійний продюсер").

У 2011 році Олександр Роднянський виступив продюсером фільму Біллі Боба Торнтона "Машина Джейн Менсфілд", прем'єра якого відбулася у конкурсі 62-го Берлінського міжнародного кінофестивалю та фільму "Олена" режисера Андрія Звягінцева. "Олена" виграла спеціальний приз журі канської програми "Особливий погляд", крім того фільм отримав премію "Золотий орел", а робота Звягінцева була відзначена і "Нікою", і "Золотим орлом". 

У 2014 році у конкурсній програмі 67-го міжнародного Каннського кінофестивалю відбулася прем'єра фільму "Левіафан" режисера Андрія Звягінцева та продюсера Олександра Роднянського. "Левіафан" зустріли блискучі відгуки преси і отримав приз за "Кращий сценарій". У січні 2015 року фільм був удостоєний премії "Золотий глобус".

У 2017 році у конкурсній програмі 70-го Каннського міжнародного кінофестивалю відбулася прем'єра фільму "Нелюбов" режисера Андрія Звягінцева та продюсера Олександра Роднянського. "Нелюбов" отримала Приз журі. У Франції "Нелюбов" стала першим російським фільмом в історії, який виграв премію "Сезар" за найкращий фільм іноземною мовою. 

У 2019 році у програмі "Особливий погляд" 72-го міжнародного Каннського кінофестивалю відбулася прем'єра фільму "Дилда" режисера Кантеміра Балагова та продюсера Олександра Роднянського. Фільм отримав приз за найкращу режисуру у програмі "Особливий погляд", а також приз ФІПРЕСІ.

Фільмографія

Режисер документальних фільмів "Вечерями після звершень" (1987), "Стомлені міста" (1988), "Хто з нас Шая?" (1989), "Місія Рауля Валленберга" (1990), "Побачення з батьком" (1990), "Прощай СРСР. Фільм I" (1992), "Марш живих" (1993), "Подвійний агент" (1994), " Прощай СРСР. Фільм ІІ" (1994).

Продюсер (співпродюсер) художніх фільмів: "Гагарін, я вас любила" (режисер - Валентина Руденко, 1994), "Співачка Жозефіна та мишачий народ" (Сергій Маслобойщиків, 1994), "Перше кохання" (Роман Балаян, 1990) і 1 рецепт закоханого кулінара" (Нана Джорджадзе, 1996), "Два місяці, три сонця" (Роман Балаян, 1998), "Схід-Захід" (Роже Варньє, 1999), "Водій для Віри" (Павло Чухрай, 2004) , "Сонце" (Олександр Сокуров, 2004), "9 рота" (Федор Бондарчук, 2005), "Солдатський декамерон" (Олександр Прошкін, 2005), "Пітер FM" (Оксана Бичкова, 2006), "Жара" (Ре , 2007).

У 2012 році Роднянський спільно з Робертом Родрігесом продюсує зйомки сіквелів "Міста Гріхів" та "Мачете". У 2012 році Роднянський виступив співпродюсером фільму Тома Тиквера та Енді та Лани Вачовскі "Хмарний Атлас".

У 2013 році на екрани вийшов новий фільм режисера Федора Бондарчука і продюсера Олександра Роднянського "Сталінград", який зібрав у російському прокаті $51,76 млн і став найкасовішим російським фільмом десятиліття. "Сталінград" став першим російським фільмом, що вийшов у форматі IMAX 3D. Світові збори фільму, за даними сайту КіноПошук, становили $68,2 млн.

Сім'я

Роднянський одружений. У нього двоє дітей.

Посилання

16.03.2023