Бондарчук Сергій Васильович

Екс-глава політради Нашої України, екс-гендиректор ДК Укрспецекспорт

Бондарчук Сергій Васильович

Місце народження

Народився 31 жовтня 1971 року.

Освіта

1993 — Закінчив Київське вище загальновійськове училище імені Фрунзе.

1994 — Закінчив Інститут Служби безпеки України.

2004 — Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка, економічний факультет.

2015 — Закінчив Defense academy of the U.K. м. Лондон.

Кар'єра

Обіймав посаду заступника голови ради концерну Енергообладнання, харківське бронетанкове державне підприємство Завод ім.Малишева.

2002-2005 рр. – народний депутат України IV скликання. Обраний у виборчому окрузі Волинської області, будучи висунутим блоком Віктора Ющенка Наша Україна. Працював у комітеті Верховної Ради з питань бюджету.

23 березня 2005 року указом президента Ющенка призначено генеральним директором державної компанії з експорту та імпорту продукції та послуг військового та спеціального призначення Укрспецекспорт. Звільнений 10 червня 2010 року указом президента Віктора Януковича.

У 2011-2012 роках – голова політради партії Наша Україна.

Кримінальна справа

Головна військова прокуратура підозрює Бондарчука в розкраданні понад $7 млн. бюджетних коштів. У лютому 2016 року МВС оголосило його в розшук, потім те саме зробив Інтерпол. 2018 — отримав політичний притулок у Великій Британії у зв'язку із визнанням кримінальної справи сфабрикованою Генеральною Прокуратурою України за вказівкою президента П. Порошенко. У цьому ж році Україні було відмовлено у запиті на екстрадицію.

Погляди та оцінки

Під час президентської кампанії 2004 року був довіреною особою опозиційного кандидата Ющенка у своєму виборчому окрузі на Волині.

З 2002 року входив до складу двох тимчасових слідчих комісій парламенту щодо перевірки достовірності фактів незаконного продажу Україною зброї іноземним державам. Зокрема займався розслідуванням скандалу щодо продажу Іраку, на який були накладені міжнародні санкції, комплексів Кольчуга. Скандала, який навздогін за "справою Гонгадзе" серйозно позначився на іміджі тодішнього президента Леоніда Кучми.

У серпні 2008 року, у розпал збройного грузино-осетинського конфлікту, на адресу Укрспецекспорту, очолюваного Бондарчуком, з боку політичних опонентів президента Ющенка та прем'єра Юлії Тимошенко посипалися звинувачення у незаконному постачанні зброї офіційному Тбілісі.

Пізніше політичні опоненти чинної влади намагалися викрити Укрспецекспорт у незаконному постачанні до Африки танків та іншого озброєння, виявленого морськими піратами на захопленому біля берегів Сомалі судна "Фаїна". У свою чергу глава держкомпанії висловив упевненість у тому, що чергові звинувачення України у контрабандних постачаннях зброї зумовлені конкурентною боротьбою на світовому ринку озброєння, а також свідчать про успішне закріплення України на цьому ринку.

За словами Бондарчука, за підсумками 2007 року обсяг постачання озброєнь України становив близько $700 млн.

Посилання

14.07.2023