Портников Віталій Едуардович

Український публіцист, письменник і журналіст єврейського походження

Портников Віталій Едуардович

Місце народження

Народився 14 травня 1967 року у Києві.

Освіта

Вищу освіту здобував на філологічному факультеті Дніпропетровського університету, а згодом на факультеті журналістики Московського університету.

Кар'єра

Співпрацював як парламентський кореспондент зі столичною газетою «Молодь України», паралельно як оглядач «Независимой газеты» у Москві. Висвітлював соціально-політичні проблеми союзних республік і пострадянського простору, зокрема, українсько-російські взаємини і становлення української державності.

На початку 90-х активно почав співпрацювати з Радіо Свобода як кореспондент української редакції радіостанції – некомерційної радіомовної організації, фінансованої урядом США.

Регулярно публікував авторські статті у таких періодичних виданнях й інтернет-ресурсах як «Дзеркало тижня», «День», «Кореспонден», «Українська правда» а також у низці зарубіжних ЗМІ Білорусії, Росії, Латвії, Естонії, Польщі, Ізраїлю.

У 2000-х став головним редактором щоденної «Газети 24», вів авторські телепередачі на телеканалах СТБ, ICTV й ТВІ, де у 2010 році обійняв посаду головного редактора. З листопада 2013 року веде програми на телеканалі Еспресо ТБ. У тому ж році брав активну участь у Євромайдані у Києві. Через загрози життю, змушений був тимчасово виїхати до сусідньої Польщі, звідки повернувся після політичних змін в Україні.

У липні 2015 року Віталій Портников став членом наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України як представник фракції «Народний фронт», у жовтні 2017 року склав повноваження за власним бажанням.

У 2017 році у видавництві «Акта» вийшов перший художній твір — роман «Евора».

1 листопада 2018 року постановою Уряду Російської Федерації були введені санкції проти 322 громадян України, серед яких був і Віталій Портников.

Премії та нагороди

Лавреат премії Спілки журналістів України «Золоте перо», премій імені гетьмана Пилипа Орлика, Василя Стуса, «Журналіст року», лавреат Шевченківської премії (2023).

Автор книжок: «Почему Медведев?», «Богородиця у синагозі», «Тюрма для янголів», «Евора», «Дзвони Майдану».

Представлений на Національну премію за публіцистичні статті останніх років, в яких автор відстоює український суверенітет, територіальну цілісність, демократичні традиції, примат державної мови, національну ідентичність, виступає проти т.зв «русского мира», критикує і гостро засуджує агресивну зовнішню і внутрішню політику путінської Росії.

Посилання

17.07.2023