Купрій Віталій Миколайович

Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання

Купрій Віталій Миколайович

Місце народження

Народився 20 серпня 1973 року в місті Дніпродзержинськ (нині Кам'янське).

Освіта

1995 року закінчив Дніпропетровський університет за фахом економіст.

1997—1998 рр. — Коледж при Національній гірничій академії, спеціальність «Перекладач англійської мови».

У 2002 році закінчив Університет Маккуорі за спеціальністю магістр ділового адміністрування (вищий ступінь в управлінні).

У 2011—2013 роках навчався в МАУП (фахівець у галузі права), а у 2012—2013 роках навчався в Інституті політичної освіти м. Київ для підвищення кваліфікації депутата та отримання досвіду державного управління країн ЄС.

2016—2018 рр. — Інститут законодавства Верховної Ради України, аспірантура, спеціальність «Конституційне право».

2019 захистив дисертацію на тему: «Конституційний процес: питання конституційно-правових обмежень». Кандидат юридичних наук. 

Кар'єра

У 1991 році відкриває власне підприємство “ОСБЕНД”, яке спеціалізувалося на продажі електронної техніки, одягу та інших споживчих товарів.

Наприкінці 1994 року подається в популярний тоді напрямок бізнесу – імпорт одягу з Туреччини. 

У 1997 році разом із сім’єю відкрив магазин одягу, який у 2004 році здав в оренду.

Після цього займався нерухомістю. Крім того, працював у рекламній сфері та надавав юридичні послуги.

Політична діяльність

У 2004 році повертається в Україну після навчання в Австралії та займається громадською діяльністю. Працював на виборчих кампаніях “Нашої України”.

За його словами, розчарувався у Вікторі Ющенку, та у 2006 році повернувся до Кам’янського. У рідному місті очолює громадську організацію «Всеукраїнське об’єднання правників «Маємо право!»

2008 року бере участь у виборах міського голови Кам’янського, на яких посідає друге місце. Через два роки обирається депутатом міської ради від партії “За Україну!”

У 2012 році на чергових виборах у Верховну Раду балотувався в народні депутати від 30 виборчого округу Кам’янського. Отримав 10,88% голосів та посів четверте місце.

Під час Революції Гідності був черговим комендантом мітингарів у будівлі КМДА та очолював юридичну службу.

У квітні 2014 року очолив Комісію з боротьби з корупцією і злочинністю в Кам’янському. Був радником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського з питань правоохоронних органів і боротьби зі злочинністю.

У листопаді 2014 року обирається народним депутатом за підтримки Блоку Петра Порошенка. У парламенті обійняв посаду заступника голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Після складання присяги вступає у фракцію БПП.

Однак уже в березні 2015 року звинувачує Петра Порошенка в “дестабілізації влади в Дніпропетровській області” та виходить із фракції.

У 2015-2018 роках – член партії “УКРОП”.

У липні 2018 року після виходу з партії заявив про намір створити власну політичну силу та взяти участь у президентських виборах.

У 2019 році балотувався на чергових виборах Президента України як самовисуванець.

Громадська діяльність

З квітня 2007 року і дотепер — Голова Правління Громадської організації "Всеукраїнське об'єднання правників «Маємо Право!» (спочатку називалася «Дніпродзержинська Правозахисна Спілка»).

Родина

Одружений, виховує трьох дітей.

Хобі

Захоплюється філософією та психологією, публікує наукові роботи. Написав книгу «Зло, которое правит миром, или Путь к счастью». Активно займається спортом (вітрильний яхтинг), кандидат у майстри спорту з пауерліфтингу. Вільно володіє англійською мовою. Старший лейтенант запасу Збройних сил України.

Посилання

19.02.2019