Грицак Василь Миколайович

Екс-заступник голови Державної міграційної служби України, народний депутат України V і VI скликань

Грицак Василь Миколайович

Місце народження

Народився 17 лютого 1961 року, с. Гориньград II, Рівненський район, Рівненська область.

Освіта

1986 року закінчив Український інститут інженерів водного господарства за спеціальністю будівництво з кваліфікацією інженер-будівельник. 

1999-го закінчив Одеську державну юридичну академію за спеціальністю правознавство з кваліфікацією юрист. Кандидат юридичних наук, доцент.

Кар'єра

1986-1988 рр. - інженер, провідний інженер, керівник групи, головний інженер проекту у проектному інституті Харківгіпроводгосп.

1989-1994 рр. - Начальник відділу, помічник начальника УМВС України в Харківській області.

1995-2001 рр. – помічник ректора, проректор з питань економіки та матеріально-технічного забезпечення Національного університету внутрішніх справ (Харків).

2001-2005 рр. - начальник Головного управління військового та матеріально-технічного забезпечення, начальник Департаменту ресурсного забезпечення МВС. Учасник бойових дій (громадянська поліція ООН у колишній Югославії).

Генерал-лейтенант міліції. З лютого 2005 року – пенсіонер МВС України.

2006-2007 рр. – народний депутат України V скликання від Партії регіонів (№165 у виборчому списку). Голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення та парламентського контролю за діяльністю податкової міліції та дізнання в органах Держмитслужби комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

2007-2012 рр. - народний депутат України VI скликання від Партії регіонів (№99 у виборчому списку). Голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення та парламентського контролю за діяльністю органів виконання покарань та дізнання в органах Держмитслужби комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Член Партії регіонів

У 2008 році був визнаний переможцем в одній з номінацій престижного світового рейтингу «ID People-2008» за роботу по законодавчому забезпеченню розвитку проєктів з впровадження електронних паспортів.

З 25 квітня 2013 по 04 березня 2014 року заступник Голови Державної міграційної служби України.

Грицак називає себе основоположником нової паспортної системи України. Розробив законопроект "Про національний демографічний реєстр". Впровадив розробку нових документів із біометричними даними. Грицака пов'язують із консорціумом ЄДАПС - найбільшим виробником ідентифікаційних документів із високим ступенем захисту та інформаційних систем. Сам генерал заявляє, що лобіює інтереси не консорціуму, а паспортної системи країни.

З 2008 до теперішнього часу голова Міжнародної громадської організації «Спілка генералів органів внутрішніх справ України».

Громадська діяльність

З 1999 року – президент харківської обласної організації Спортивний клуб Центуріон. Президент громадської організації Всеукраїнське об'єднання зброярів, голова міжнародної громадської організації Спілка генералів органів внутрішніх справ України.

Регалії та нагороди

Заслужений економіст України. Лауреат державної премії у галузі науки і техніки. Нагороджений медаллю "Захиснику вітчизни".

Хобі

Історія, література, футбол.

Родина, сім'я

Одружений. Дружина Наталія Василівна (1980 р.н.) – приватний підприємець, менеджер страхової компанії Євролайф-Україна. У депутата є дочка Марина (1983 р.н.) та син Ігор (1991 р.н.). Молодший брат Грицака Віталій – екс-начальник департаменту Державної служби охорони при МВС.

Посилання

09.07.2020