Кузьмін Ренат Равелійович

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (ОПЗЖ)

Кузьмін Ренат Равелійович

Місце народження

Народився 12 липня 1967, м. Донецьк.

Освіта

В 1991 році закінчив Українську юридичну академію (Харків).

Родина

Одружений.

Кар'єра

У 1984-1986 рр. працював інспектором прокуратури Донецької області. Потім два роки служив в армії.

З 1988 по 1991 рр. працював юрисконсультом Донецького виробничо-торгового трикотажного об'єднання. Ще рік стажувався в Донецькій природоохоронній міжрайонній прокуратурі та прокуратурі Ленінського району шахтарської столиці, після чого, побувши місяць старшим помічником прокурора того ж Ленінського району, став заступником свого шефа (в травні 1992-го). Потім Кузьмін займав пост заступника прокурора Ворошиловського району Донецька, очолював природоохоронну міжрайонну прокурору Донецької області, був прокурором Кіровського району Донецька, начальником управління нагляду за дотриманням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство прокуратури Донецької області.

З 1999-го до січня 2003-го очолював міськпрокуратуру Макіївки. Наступні 10 місяців був заступником прокурора Донецької області.

У листопаді 2003 року Кузьмін очолив прокуратуру Києва. Після помаранчевої революції, в лютому 2005-го, пішов на зниження - в заступники прокурора Київської області. Зате вже в вересні 2006-го, після створення правлячої коаліції в складі Партії регіонів, СПУ і КПУ, виходець з Донецька стає заступником генерального прокурора України.

4 листопада 2010 року призначений першим заступником генерального прокурора України Віктора Пшонки. Відповідав за роботу управління з розслідування особливо важливих справ, за дотримання законів на транспорті, об'єктах оборонної промисловості.

12 травня 2010-го указом президента Віктора Януковича призначений членом Вищої ради юстиції.

4 жовтня 2013 року призначений заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

5 березня 2014 указом в.о. президента України Олександра Турчинова звільнений з цієї посади.

На парламентських виборах 2019 обраний народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії Опозиційна платформа - За життя, № 35 в списку. Член Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Кримінальне переслідування

1 червня 2014 року український суд постановив заарештувати Рената Кузьміна за злочини, передбачені частиною 3 статті 371 Кримінального кодексу України. З того моменту Кузьмін ховається від правосуддя і оголошений в міжнародний розшук.

Проте 9 січня 2015 року Генеральний секретаріат Інтерполу відмовився розшукувати Р. Кузьміна у зв'язку з очевидною політичною мотивацією його кримінального переслідування в Україні.

Також Кузьміна підозрювали у відмиванні грошей та інших особливо тяжких злочинах. 5 вересня 2019 го Кузьмін був знятий з розшуку.

Регалії

Кузьмін - державний радник юстиції 3-го класу, член колегії Генпрокуратури України.

13.09.2019