Офиційний сайт: dtek.com
ДТЕК (англ. DTEK) — найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України.
Підприємства компанії виробляють електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях, видобувають вугілля та природний газ, здійснюють трейдинг енергопродуктів на українському та зарубіжних ринках, розподіляють і постачають електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з раціонального використання енергоресурсів та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.
Головний офіс компанії знаходиться в Києві. ДТЕК входить до складу SCM, акціонером якої є Рінат Ахметов. Генеральний директор ДТЕК – Максим Тімченко.
ДТЕК засновано у 2005 році для ефективного управління енергетичними активами групи SCM. Компанія об'єднала в єдину систему розрізнені, збиткові підприємства, які раніше перебували в державній власності.
Від моменту свого заснування ДТЕК пройшов шлях від регіональної компанії традиційної енергетики до національного лідера змін у галузі. Компанії вдалося трансформувати збиткові вугільні об'єднання у прибутковий бізнес, пробурити найглибші в Європі газові свердловини. Усього за два роки ДТЕК збільшив потужності «зелених» електростанцій уп'ятеро і став найбільшим в Україні виробником екологічно чистої електроенергії.
Створений для локальних цілей корпоративний університет Academy DTEK трансформувався в інноваційну освітню платформу, визнану однією з найкращих у світі.
Сьогодні ДТЕК першим в Україні розпочав масштабну цифрову трансформацію компанії, залучаючи до країни передові світові технології.
Відновлювальна енергетика
У вітроенергетиці ДТЕК ВДЕ представлена Ботієвською та Приморською ВЕС та Орлівським вітропарком потужністю 100 МВт.
У 2017 році було реалізовано пілотний проєкт в сонячній енергетиці — будівництво Трифонівської СЕС потужністю 10 МВт; 2019 року введені в експлуатацію Нікопольська та Покровська сонячні електростанції сумарною інверторною потужністю 440 МВт.
Видобуток вугілля і генерація електроенергії
ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. У вуглевидобутку створено повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.
Видобуток природного газу і газового конденсатуДТЕК Нафтогаз (англ. DTEK Oil&Gas) відповідає за нафтогазовий напрям у структурі енергетичного холдингу ДТЕК. Основний актив — «Нафтогазвидобування», що видобуває газ і газовий конденсат в Полтавській області на ділянках Семиренківського та Мачухського родовищ.
Також компанія проводить геологічну розвідку на п'яти нових ліцензійних ділянках — Будищансько-Чутівській, Світанково-Логівській, Хорошівській, Зіньківській та Ковалівсько-Сулимівській.
Розподіл електроенергії
ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії й експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях. Підприємства обслуговують всього 5,6 млн клієнтів.
Компанія забезпечує стратегічне управління створеними внаслідок анбандлінгу операторів системи розподілу — «ДТЕК Київські електромережі», «ДТЕК Дніпровські електромережі» і «ДТЕК Донецькі електромережі», а також «ДТЕК Високовольтні мережі» і «ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля».
Постачання електроенергії
D.Solutions відповідає за роздрібне постачання електроенергії, послуги у сфері енергоефективності та зарядки електромобілів. Компанія керує компаніями-постачальниками електроенергії, створеними в результаті анбандлінгу: Київські енергетичні послуги, Дніпровські енергетичні послуги, Донецькі енергетичні послуги, об'єднавши їхню діяльність під брендом YASNO. Також D.Solutions розвиває мережу швидких зарядних станцій YASNO Е-mobility (раніше проєкт мав назву STRUM).
Трейдинг енергоресурсамиD.Trading — компанія, що відповідає за розвиток оптової торгівлі енергоресурсами в Україні на внутрішніх та зовнішніх енергоринках, працює з з великими споживачами та постачальниками ресурсів.
Academy DTEK — відкрита освітня бізнес-платформа. Проєкт виступає партнером українських та міжнародних бізнес-шкіл і організацій, зокрема INSEAD, IE Business School, Thunderbird, HRCI, Києво-Могилянської бізнес-школи, ПУМБ, Київстар, VISA та ін.
Академія ДТЕК заснована в 2010 році як єдиний центр управління знаннями на всіх підприємствах ДТЕК: від робітників до топ-менеджерів.
Academy DTEK стала найкращим корпоративним університетом світу у номінації «Корпоративна соціальна відповідальність» (Global CCU) (2019 рік).
Academy DTEK вступила до міжнародної асоціації бізнес-освіти CEEMAN та отримала статус підтвердженого партнера HRCI (2019 рік).
Нова стратегія ДТЕК-2030
У Новій стратегії до 2030 року ДТЕК зобов'язався трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, який у своїй діяльності керується принципами ESG. Мета ДТЕК — досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року.
Також ДТЕК інтегрував 12 Цілей cталого розвитку ООН у свою ESG-стратегію.
Загалом ДТЕК бере участь у наступних ініціативах:
У 2020 році ДТЕК інвестував у сталий розвиток 3 млрд грн.
Інновації та цифрова трансформаціяВ 2018 році була створена дирекція з інновацій — Innovation DTEK, а з початку 2019 року в ДТЕК почала працювати програма цифрової трансформації компанії під назвою MODUS.
Одним з головних проєктів дирекції з інновацій в 2021 році стало відкриття першої в Україні промислової літій-іонної системи накопичення енергії (СНЕ) потужністю 1 МВт і ємністю 2.25 МВт⋅год.
Прокладення підземного Wi-Fi зв'язку на шахті «Ювілейна» (проєкт MODUS) на глибині 510 метрів увійшло до Книги рекордів України як перша та найглибша підземна інфраструктура зв'язку в країні.
На початку 2021 року ДТЕК заявив про створення інвестиційного хабу нової української енергетики у Великій Британії.
ДТЕК ВДЕ — один з найбільших інвесторів у відновлювальну енерегтику України. З моменту заснування ДТЕК інвестував 1,2 млрд доларів в будівництво вітропарків та геліоелектростанцій. Покровську СЕС вважають найбільшою в Україні і другою за потужністю сонячну електростанцію в Європі. ДТЕК отримав золото премії Eyes & Ears Awards 2021 у категорії спеціальних крос-медійних комунікацій, представивши кейс по презентації Нової Стратегії ДТЕК 2030. На корпоративному сайті ДТЕК втілена можливість голосового пошуку інформації, що поліпшує доступність інформації для людей з вадами слуху. Також введений додатковий функціонал щодо адаптації візуального відображення інформації з урахуванням потреб людей з вадами зору. Крім цього ДТЕК озвучує новини і публікації на своєму сайті.
У 2014 році ДТЕК побудував найбільшу вітрову електростанцію України наземного типу — Ботієвську ВЕС потужністю 200 МВт.
У 2016 році шахтарі ДТЕК вперше в історії України за допомогою інноваційних технологій подолали унікальну геологічну аномалію «Богдановський скид».
З 2018 року ДТЕК активно використовує дрони. Приміром, за допомогою лазерного сканування дрони вимірюють обсяг запасів вугілля на ТЕС і роблять це з високою точністю.
У 2019 році ДТЕК ввів в експлуатацію найбільшу в Україні і другу за потужністю сонячну електростанцію в Європі — Покровську СЕС потужністю 240 МВт.
У 2019 ДТЕК почав навчати енергетиків за допомогою Teslasuit — розумного костюма з функцією передачі тактильних відчуттів у віртуальній і додатковій реальності.
У 2019 році ДТЕК почав проводити ремонтні роботи електромереж без відключення клієнтів в Дніпропетровській області.
Цифрова трансформація ДТЕК: Для цього в компанії була створена програма MODUS.
У 2020 році компанія ДТЕК вперше в історії України проклала підземний Wi-Fi зв'язок — на шахті «Ювілейна» (Дніпропетровська область).
ДТЕК у 2020 році інвестував 3,2 млрд грн в сталий розвиток.
У 2020 році ДТЕК впровадив на Ладижинській ТЕС систему розпізнавання порушень правил безпеки праці «Farseer», яка працює з використанням комп'ютерного зору і нейронних мереж.
В травні 2021 року ДТЕК запустив першу в Україні промислову літій-іонну систему накопичення енергії (Energy Storage) потужністю 1 МВт і ємністю 2.25 МВт⋅г.
ДТЕК Нафтогаз пробурив найглибшу експлуатаційну свердловину в Європі (6750 м).
Компанія ДТЕК Нафтогаз першою в Україні реалізувала масштабну 3D-сейсморозвідку родовищ.
На ДТЕК Приморській вітроелектростанції використана інноваційна технологія — Цифрова підстанція (ЦПС).
Мережа зарядних станцій YASNO E-mobility сьогодні є однією з наймолодших в Україні.
26.09.2022