ГоловнаЕкономікаДержава

S&P підтвердило рейтинги України

Агентство вважає, що Київ отримає нову програму МВФ.

S&P підтвердило рейтинги України
Фото: ukranews.com

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Global Ratings 19 жовтня підтвердило довгострокові та короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті на рівні "В-/В".

Про це йдеться на сайті агентства.

Прогноз за рейтингами - стабільний. Тобто ні знижувати, ні підвищувати їх найближчим часом не планують.

S&P вважає, що нову програму, оголошену МВФ, буде схвалено до кінця 2018 року. Вона дозволить Україні наступного року впоратися зі значними зовнішніми борговими зобов'язаннями і змусить її проводити зважену макроекономічну діяльність, незважаючи на виборчі кампанії.

У 2019-2020 роках Україна має виплатити 5,5 млрд доларів за своїми зовнішніми боргами. На думку агентства, країна зможе отримати 3 млрд доларів від Міжнародного валютного фонду наступного року. І хоча ці гроші підуть у резерви Національного банку, а не на обслуговування боргів, програма МВФ розблокує додатково 1 млрд євро макрофінансової допомоги Євросоюзу і 800 млн доларів за гарантіями Світового банку. Крім того, програма МВФ полегшить Україні вихід на зовнішні ринки запозичення.

Негативно вплинути на рейтинги можуть проблеми з фінансуванням з боку міжнародних організацій-донорів або нездатність уряду країни залучити фінансування на ринках капіталу.

Позитивна рейтингова дія можлива, якщо Україна продемонструє більш значне, ніж очікують, економічне зростання на тлі поліпшення бюджетних показників, а також припинення військових дій на Донбасі.

Нагадаємо, довгостроковий рейтинг України за версією S&P знаходиться на рівні "B-" з грудня 2015 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram