ГоловнаЕкономікаФінанси

НБУ повторно відмовив білорусам у купівлі Сбербанку

Паритетбанк недостатньо обґрунтував свою заявку.

НБУ повторно відмовив білорусам у купівлі Сбербанку
Фото: Сергей Нужненко

Національний банк 14 вересня повторно відмовив білоруському ВАТ "Паритетбанк" у придбанні українського Сбербанку.

Про це йдеться на сайті НБУ.

Рішення було прийнято Комітетом з питань нагляду та регулювання діяльності банків НБУ.

Регулятор заявив, що білоруси подали недостатню кількість документів і інформації для підтвердження відповідності заявки вимогам законодавства України.

Нагадаємо, ПАТ "Сбербанк" - найбільший із банків з російським капіталом в Україні.

Сбербанк Росії хоче продати його через введені РНБО санкції, але всі спроби росіян позбутися української "дочки" завершилися невдало.

Навесні 2017 року Сбербанк України збиралися купувати Саїд Гуцерієв, син російського мільярдера Михайла Гуцерієва (компанії "Русснефть", "Нефтис", Бинбанк), а також Григорій Гусельников, який є основним акціонером латвійського Norvik Banka. Угоду не схвалив Нацбанк.

Восени 2017 року з'явилися чутки, що Сбербанк купить Валерій Хорошковський. Бізнесмен, який є нині резидентом Монако, досяг принципової домовленості з материнською структурою Сбербанку, але був змушений наприкінці січня 2018 року вийти з переговорів після того, як його юристи дали свій висновок про можливі ризики, пов'язані з порушенням санкцій законодавства ЄС у разі прямої або опосередкованої купівлі українського Сбербанку.

У березні 2018 року Національний банк України відмовив Паритетбанку в купівлі ПАТ "Сбербанк" у зв'язку з невідповідністю заявника вимогам законодавства України.

У червні білоруси подали повторну заявку і знову отримали відмову.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram