ГоловнаЕкономікаБізнес

Мінінфраструктури намагається підняти залізничний тариф, - ЗМІ

На сайті відомства оприлюднено проект наказу.

Мінінфраструктури намагається підняти залізничний тариф, - ЗМІ
Фото: vagon.by

Міністерство інфраструктури оприлюднило проект наказу "Про внесення змін у коефіцієнти, які застосовують до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом". Про це повідомляє видання "Мінпром".

Варто зазначити, що міністерство оприлюднило проект наказу в іншому розділі свого сайту. Зокрема, його вивішено в розділі "Оголошення", хоча він повинен бути в розділі "Регуляторна діяльність".

Як відомо, раніше в.о. генерального директора УЗ Євген Кравцов обіцяв провести переговори з бізнесом і узгодити позиції з приводу підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення у внутрішньому сполученні.

Підвищення вантажних тарифів на 22,5% закладено в проект фінансового плану держкомпанії, розробленого командою попереднього голови УЗ Войцеха Бальчуна.

За оцінками аграрних асоціацій, зростання цін на вантажні перевезення "Укрзалізницею" призведе до додаткових витрат на транспортування зерна в обсязі близько 1,5 млрд грн. Аграрії звернули увагу на те, що заплановане зростання тарифів на рівні 22,5% значно перевищує індекс інфляції у 2016 році (12,4%) і за перше півріччя 2017 року (7,9%). На думку профільних асоціацій, підвищення тарифів на вантажні перевезення неминуче призведе до зниження конкурентоспроможності української продукції на міжнародних ринках.

Зі свого боку президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков висловив упевненість, що говорити про підвищення вантажних тарифів безглуздо до усунення операційної неефективності і корупції на залізниці.

За оцінками Каленкова, підвищення залізничного тарифу на 22,5% призведе до додаткових витрат приблизно 7-10 дол. на кожній тонні металопродукції.

"Якщо відбудеться це підвищення, то нас просто будуть витісняти з експортних ринків, оскільки близько 30% усіх наших контрактів - це товари з низькою маржею. І це стосується не тільки нас, у цементників і аграріїв ситуація така сама", - підкреслив президент "Укрметалургпрому".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram