ГоловнаЕкономікаБізнес

Ostchem заявив про загрозу закриття хімзаводів у Черкасах, Рівному, Сєвєродонецьку

Україна імпортує добрива з Росії.

Ostchem заявив про загрозу закриття хімзаводів у Черкасах, Рівному, Сєвєродонецьку

Група Ostchem заявила про загрозу закриття хімзаводів у Черкасах, Рівному, Сєвєродонецьку.

Про це сказав під час круглого столу в Інституті Горшеніна Ігор Гольченко, керівник юридичної служби Ostсhem.

За його словами, підприємства зараз зупинені через засилля дешевих російських добрив.

"Це не перша зупинка цих заводів. Починаючи з серпня це вже третя зупинка, просто вона припала на пік посівної. Ми почали бити на сполох у 2014 році, коли ціна на газ в українського виробника почала суттєво відрізнятися від ціни на газ у наших російських конкурентів. Тоді пішов неприкритий демпінговий імпорт сюди, в Україну, найбільш затребуваного продукту - селітри", - сказав він.

Держава вирішила підвищити мита на селітру, розповів юрист, але прийнятий закон про скасування державної реєстрації добрив дозволив росіянам ввозити її під виглядом іншої продукції.

"У 2015 році ми почали нове розслідування щодо карбаміду і КАС. Очікування було таке, що мита будуть введені в серпні 2016 року. І ринок, знаючи, що мита будуть введені, призупинив платежі на росіян. Коли Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) у серпні 2016 року продовжила термін розгляду, гроші відразу пішли росіянам, тому що всі зрозуміли, що зборів не буде", - сказав Гольченко.

У грудні 2016 року МКМТ анонсувала, що мита будуть введені з 1 березня, але в лютому було прийнято рішення ще раз відкласти їх - до 1 червня.

Як підсумок, заводи Ostchem зупинені, а добрива імпортуються з Росії. "Росіяни, на секундочку, щоб закрити потребу українського ринку, зняли весь свій експорт з Балтики і повезли сюди", - зауважив Гольченко.

"А ми стали, причому коли вже зібрали передоплату, відтак не змогли забезпечити продукцією", - сказав юрист.

Юрист Ostchem додав, що холдинг неодноразово попереджав Мінекономіки про такий розвиток подій.

"Нам не дали весняну кампанію - і весняна кампанія дійсно опинилася під питанням. Зараз ми говоримо: якщо не запустимося для весняної кампанії, то восени нас просто може не бути. Може не бути містотворчих підприємств Черкас, Рівного, Сєвєродонецька", - наголосив Гольченко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram