ГоловнаЕкономікаБізнес

Нардеп запропонував заборонити сигарети зі смаковими додатками

Також пропонується ввести держрегулювання торгівлі електронними сигаретами

Нардеп запропонував заборонити сигарети зі смаковими додатками

Депутат Верховної Ради Геннадій Кривошея пропонує заборонити реалізацію сигарет зі смаковими додатками й ароматизаторами, а також ввести державне регулювання виробництва і продажу електронних сигарет, що містять нікотин, з метою мінімізації куріння серед неповнолітніх (законопроект №4507).

Про це він розповів на прес-конференції в понеділок, пише УНІАН.

"Сьогодні в регулюванні тютюнової галузі існують дві основні проблеми. По-перше, це торгівля тютюновими виробами з різними смаками: фруктовими, ягідними, ванільними, зі смаком кориці тощо. По-друге, немає ані найменшого регулювання в торгівлі електронними сигаретами, немає жодних правил ліцензування і сертифікації", - сказав він.

За словами Кривошеї, тютюнові вироби з різними смаковими додатками й ароматизаторами є особливо привабливими для дітей і тому сприяють поширенню куріння серед неповнолітніх, тоді як електронні сигарети нерідко позиціонуються як нешкідливий замінник тютюнового аналога, внаслідок чого у дітей може з'явитися помилкове уявлення про якість цього продукту.

У частині регулювання реалізації електронних сигарет автор законопроекту запропонував ввести ліцензування їхнього виробництва та імпорту, обмежити рекламу електронних сигарет, ввести обмеження щодо точок реалізації та осіб, яким ці сигарети можуть продати, а також обмежити перелік місць, де дозволено вживання електронних сигарет.

Зокрема, Кривошея пропонує заборонити куріння електронних сигарет в лікарнях, школах, університетах, на дитячих майданчиках, у приміщеннях, на території спортивних установ, в підземних переходах, у транспорті, в кафе і ресторанах, а також у низці інших місць. Крім того, депутат запропонував збільшити у 4-5 разів штрафні санкції за порушення українського законодавства в тютюновій галузі і чітко визначити розміри штрафів за конкретні види таких правопорушень.

"Наприклад, за реалізацію тютюнових виробів без попереджувального напису про вміст нікотину буде чітко встановлено штраф у розмірі 10 тис. грн. На сьогодні ця сума коливається між 50 грн і 10 тис. грн", - зазначив Кривошея.

Також він додав, що в основу цього законопроекту покладено досвід регулювання тютюнової галузі в США, де у 2009 році Конгрес ухвалив рішення про заборону тютюнових виробів зі смаками полуниці, винограду, апельсина, гвоздики, кориці, ананаса, ванілі, кокоса, лакриці, какао, шоколаду, вишні та кави.

"Завдяки цьому рівень поширеності куріння серед дорослого населення в США впав з 20,6% у 2009 році до 16,8% у 2014 році. До того ж серед учнів старших класів кількість курців скоротилася з 15,8% у 2011 році до 9,2% у 2014 році", - зазначив Кривошея.

Присутній на прес-конференції експерт, член Української асоціації міжнародного права, асистент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка Роман Едельов зазначив, що цей законопроект повністю відповідає всім міжнародним нормам. "Положення законопроекту відповідають кращим світовим практикам. Це готовий механізм, який не потребує ухвалення додаткових законопроектів, що завжди було проблемою в адаптації європейського права в Україні", - сказав він.

Заступник директора Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Людмила Черкашина додала, що ухвалення цього законопроекту є соціально необхідним, оскільки допомагає боротися з дитячим курінням. "Розроблений законопроект містить важливе допрацювання - докладний список смакових додатків, що дозволяє прицільно контролювати торгівлю тютюновими виробами. Заборона продажу сигарет зі смаковими додатками стане важливим кроком у боротьбі за здоров'я майбутнього покоління", - сказала вона.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram