ГоловнаЕкономікаБізнес

Масовий вивіз брухту за кордон може зупинити промисловість, - керівники заводів

ММК і "Азовсталь" закликали затвердити законопроект №3868.

Масовий вивіз брухту за кордон може зупинити промисловість, - керівники заводів
Фото: segodnya.ua

Продовження політики масового вивезення металобрухту закордон призведе до скорочення виробництв, робочих місць, зупинок заводів, падіння вітчизняної металургії та економіки країни.

Про це йдеться в листах на ім'я голови Верховної Ради Андрія Парубія і голови комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктора Галасюка від директорів найбільших українських металургійних підприємств. У листі директорів заводів йдеться про необхідність ухвалити законопроект №3868, яким, зокрема, підвищується мито на вивезення металобрухту з України з 10 до 35 євро за тонну.

"Уже майже рік наше підприємство потерпає від нестачі металобрухту. Наших залишків металобрухту, які складають 2-3 тис. тонн, може вистачити лише на 1-2 робочі доби, залежно від завантаження. Кілька років тому, коли такого дефіциту металобрухту не було, запаси комбінату становили 60-70 тис. тонн. Ми мали всі можливості для того, щоб нарощувати виробництво. З минулого року ми позбавлені такої можливості через рекордні обсяги експорту металобрухту - 1,2 млн тонн", - цитує генерального директора Маріупольського Меткобмінату імені Ілліча Юрія Зінченка 24 канал.

У документі вказується, що попри гострий дефіцит металобрухту на українських заводах, Україна експортує рекордні обсяги брухту, що є вкрай деструктивною тактикою. У 2015 році вивезення брухту з країни побило рекорд і становило більше 1,2 млн тонн. Цього року Мінекономрозвитку і торгівлі планує практично повторити цей рекорд і вивезти 1,1 млн тонн стратегічної сировини.

"Тоді як весь наш трудовий колектив бореться за кожну тонну металопродукції, вимивати 1,1 млн тонн металобрухту з внутрішнього ринку України, як планує МЕРТ на цей рік, ще більше загострюючи дефіцит, просто неприпустимо. Незважаючи на постійні зриви постачання сировини, ми наразі не проводимо глобальних скорочень на нашому підприємстві. Однак якщо і далі буде спостерігатися така ситуація, ми не зможемо зберегти обсяги виробництва і весь трудовий колектив", - йдеться в листі генерального директора "Азовсталі" Енвера Цкітішвілі.

Керівники підприємств впевнені, що ухвалення законопроекту №3868 про підвищення експортного мита на металобрухт допоможе не допустити знищення найбільших металургійних підприємств України і світу, а разом з ними і всієї вітчизняної металургійної галузі.

"Запевняю Вас, що в цьому проханні мене підтримує весь колектив МК "Азовсталь", який сподівається на значне поліпшення ситуації із забезпеченням стратегічною сировиною нашого підприємства, коли цей закон ухвалять. Складна політико-економічна ситуація в державі негативно впливає на українську промисловість. Тільки минулого року в Україні було закрито близько 30% промислових підприємств, понад 400 тисяч людей втратили роботу", - скаржиться у своєму листі Цкітішвілі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram