ГоловнаКультура

На "Оскар" від України висунули "Донбас" Сергія Лозниці

Оскарівський комітет ухвалив рішення.

На "Оскар" від України висунули "Донбас" Сергія Лозниці
Фото: oscar.go.com

Національним претендентом на "Оскар" у номінації "Найкращий іноземний фільм" цього року буде "Донбас" Сергія Лозниці.

Оскарівський комітет прийняв рішення на засіданні 29 серпня.

Окрім цієї картини, на розгляд комітету подали 5 фільмів: "Браму" Володимира Тихого, "Вулкан" Романа Бондарчука, "Коли падають дерева" Марисі Нікітюк, "Міф" Леоніда Кантера і Івана Яснія, "Кіборгів" Ахтема Сеітаблаєва.

У засіданні комітету не брали участь Володимир Тихий, Андрій Дончик і Сергій Лозниця - згідно з регламентом. Серед інших членів комітету - Андрій Халпахчі, Алік Шпилюк, режисери Мирослав Слабошпицький, Дмитро Томашпольський і Марина Врода, Людмила Новікова, кінокритики Олександр Гусєв, Дарія Бадьoр, Олексій Першко, Аксінья Куріна, Дмитро Десятерик та ін.

Згідно з регламентом, рішення про те, який фільм висувати на "Оскар", приймається в результаті голосування: кожен член комітету, який цього року бере участь у засіданні, голосує за фільм, після підрахунку балів кожному фільму додається по балу за наступні пункти: участь у кінофестивалі класу "А" в одній з конкурсних програм, приз на кінофестивалі класу "А", рецензії в одному з профільних видань: Variety, Hollywood Reporter, Screen.

У попередні два роки каденції комітету на "Оскар" висунули "Рівень чорного" Валентина Васяновича й "Українських шерифів" Романа Бондарчука.

До наступного засідання громадська рада оскарівського комітету повинна сформувати його новий склад. У громадський комітет входять режисери українських фільмів, які брали участь у кінофестивалях класу "А" з 1991 року, і фільмів-призерів кінофестивалів класу "А", кінокритики і кіножурналісти-члени ФІПРЕССІ (Міжнародної федерації кінопреси) і члени Європейської кіноакадемії. Оскарівський комітет формується зі складу громадської ради.

Зараз триває формування лонг-лісту претендентів у номінації "Найкращий іноземний фільм" - кожна країна висуває по фільму, який проходить відбір у лонг-ліст за формальними критеріями. До січня в Американській кіноакадемії сформують шорт-ліст із 9 фільмів, а до фінальної номінації дійде п'ять картин. Церемонія нагородження "Оскар-2019" відбудеться 24 лютого.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram