ГоловнаКультура

Держава виділить 10 млн грн на екранізацію роману Кокотюхи

Фільм розповідає про долю двох українців на війні по різні боки барикад

Держава виділить 10 млн грн на екранізацію роману Кокотюхи
Андрей Кокотюха

Державне агентство з питань кіно на 50% профінансує повнометражний ігровий фільм "Червоний" Зази Буадзе за романом українського письменника Андрія Кокотюхи.

Про це повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко, повідомляє "Укрінформ".

"Ми з гордістю повідомляємо, що підписали договір на державну фінансову підтримку виробництва фільму "Червоний" режисера Зази Буадзе за романом і сценарієм Андрія Кокотюхи. Внесок Держкіно - 10 млн грн, це 50% бюджету. Я дуже радий, що це буде фактично копродукція з нашими європейськими партнерами, і хотів би підкреслити, що цей фільм має надзвичайно актуальну для нас тему - він представляє образ нового українського героя, який здатний кидати виклик обставинам і перемагати. Фільм висвітлює дуже важливу для нас історичну тему", - зазначив Іллєнко.

За жанром фільм - історичний бойовик. У його основі історія двох українців, які воювали за Батьківщину по різні сторони барикад: Червоний - в УПА, Гуров - у Радянській армії. Доля зводить їх у радянському концтаборі, де вони піднімають повстання.

"Це гостросюжетна історико-пригодницька драма. Від самого початку я ставив завдання бути в координатах таких фільмів, як фільм Алана Паркера "Опівнічний експрес" або "Втеча з Шоушенка" (за повістю Стівена Кінга, - ред). Це фільм не тільки про те, як українці, литовці, грузини й інші ув'язнені народи виривалися на свободу. Це історія про прагнення до свободи як такої", - зазначив Кокотюха.

Він також розповів, чим закінчиться фільм. За словами Кокотюхи, вперше за всю нову історію українського кіно, стрічка закінчиться тим, що українця не вб'ють.

"Головний герой подолає всі обставини, переможе всіх своїх ворогів, вирветься на свободу. Мені хотілося б, щоб фільм почав перелом у свідомості українців - про те, що ми постійно повинні вмирати за ідею, за Батьківщину", - підкреслив письменник.

Проект є спільним виробництвом компаній ТОВ "ІнсайтМедіа" продюсерський центр (Київ), Одеська кіностудія і кінокомпанія АRTBOX (Вільнюс, Литва). Картину профінансують обидва копродюсери - Одеська кіностудія і кінокомпанія АRTBOX - кожен по 10%. Решту 30% бюджету автори сподіваються отримати від якогось з українських телеканалів.

Нагадаємо, сьогодні нардепи і кінематографісти підготували єдиний законопроект про підтримку кіно.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram