ГоловнаСвіт

ПАРЄ не розглянула питання про повернення Росії права голосу

Українські дипломати розцінили це рішення як перемогу.

ПАРЄ не розглянула питання про повернення Росії права голосу
Фото: www.svobodanews.ru

Парламентська асамблея Ради Європи на засіданні у вівторок не знайшла голосів для зміни санкційних правил щодо Росії і відклала вирішення цього питання на наступний рік. Про це повідомляє "Європейська правда".

Дебати Асамблеї показали, що в залі немає голосів для зміни санкційних правил, як того вимагала Росія - для цього потрібно було б мати підтримку двох третин депутатів.

Неуспішне голосування означало б, що резолюція "вбита". Щоб уникнути цього, доповідач Петра де Суттер запропонувала припинити дебати. "Я почула дуже емоційні аргументи, навіть гнів щодо спроби "прощення" Росії. Були і конструктивні аргументи. І ми бачимо, що голосів немає. Тому я пропоную відкласти дискусію до січня", - пояснила вона.

За пропозицію доповідача проголосували 99 депутатів, проти 79, ще 16 утрималися.

Українські депутати розцінили цей підсумок голосування як успіх. "Проект резолюції ПАРЄ, який створював умови для повернення росіян, так і не був ухвалений. Його повернули у комітет. Мораль така: ніколи не здавайтеся", - написав постпред України в ПАРЄ Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, Росія позбулася права голосу в ПАРЄ після початку агресії в Україні у 2014 році. Коментуючи зазначене питання, віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації Верховної Ради України народний депутат Володимир Ар'єв зауважив, що "Рада Європи, нарешті, має зробити вибір, що важливіше: цінності чи гроші", оскільки Росія весь цей час не оплачує членські внески організації.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram