ГоловнаСвіт
Спецтема
"Исламское государство"

Сирійські повстанці відбили у бойовиків ІД місто на кордоні Сирії та Іраку

Звільнення міста Хула стало першою публічною ініціативою арабсько-курдського об'єднання.

Сирійські повстанці відбили у бойовиків ІД місто на кордоні Сирії та Іраку
Архив
Фото: EPA/UPG

Союз сирійської опозиції, підтримуваний США, звільнив від бойовиків "Ісламської держави" (ІД) місто Хула в сирійській провінції Ель-Хасака, недалеко від кордону з Іраком.

Про це повідомляє агентство Рейтер з посиланням на курдські сили, які входять в опозиційний альянс.

Звільнення провінції Ель-Хасака "Демократичними силами Сирії" почалося 31 жовтня. Саме тоді було оголошено про плани повністю вибити терористів з її території.

"Демократичні сили Сирії" - союз загонів народної самооборони курдів (YPG), сил християн-ассирійців, а також Сирійської арабської коаліції - об'єднаних підрозділів сирійської опозиції, підтримуваних США.

Про утворення союзу стало відомо 12 жовтня. Передбачалося, що араби вестимуть наступальні дії, а курди - тримати оборону. Операція зі звільнення провінції Ель-Хасака стала першою публічною ініціативою об'єднання.

Раніше в п'ятницю курди заявили про "поразку і втечу "бойовиків ІД з іракського міста Синджар. Пізніше стало відомо, що іракські військові почали зачистку міста Рамаді від бойовиків ІД.

"Ісламська держава" - радикальна організація, створена в 2006 році в Іраку шляхом злиття низки екстремістських угруповань під егідою місцевого відділення "Аль-Каїди". З 2013 року угруповання розірвало відносини з "Аль-Каїдою" і самостійно включилося в громадянську війну в Сирії. Влітку 2014 року ІД встановила контроль над значними територіями Сирії та Іраку, а також проголосила там халіфат зі столицею в Мосулі. Проти ІД борються війська, лояльні Дамаску, сирійські повстанці, іракська армія, шиїтські ополченці, курдські загони самооборони і очолювана США коаліція з 65 країн. Російська авіація надає підтримку армії президента країни Башара Асада.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram