ГоловнаСвіт

Російським чиновникам пригрозили штрафами за поїдання санкційних продуктів

Росспоживнагляд розробляє відповідні інструкції

Російським чиновникам пригрозили штрафами за поїдання санкційних продуктів
Фото: novostimira.com.ua

Поїдання чиновниками Російської Федерації санкційної продукції, призначеної для знищення, вважатимуть порушенням, воно підпадатиме під кримінальну статтю.

Про це пишуть "Известия" з посиланням на джерело в Росспоживнагляді.

"Розроблені відомством інструкції будуть виключати можливість покуштувати контрабандний товар, а якщо співробітник це зробить, то неналежно виконає свої посадові обов'язки. Це зі свого боку може спричинити покарання за ч. 1 ст. 293 КК ("Халатність"), що передбачає до 120 тис. рублів штрафу, обов'язкові роботи до 360 годин, виправні роботи до 1 року або арешт на строк до 3 місяців", - пише видання.

Прес-секретар Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко підтвердив, що поїдання "санкційних" посадовими особами вважають порушенням, але не зміг точно сказати, чи підпадає воно під кримінальну статтю.

"Їсти не слід - потрібно знищувати, щоб продукт не вживали в їжу. Це порушення точно дуже серйозне", - сказав він.

Нагадаємо, 22 червня Рада ЄС вирішила продовжити обмежувальні заходи проти Російської Федерації до 31 січня 2016 року. Наступного дня це рішення набуло чинності. Після цього прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв доручив профільним відомствам підготувати відповідні заходи.

7 серпня 2014 року Росія ввела заборону на постачання низки товарів із країн ЄС, зі США, з Австралії, Канади та Норвегії. Обмеження будуть чинні протягом року. 20 серпня список поповнився живою рибою. Водночас із нього прибрали мальків лосося і форелі, безлактозне молоко та молочну продукцію, насіннєву картоплю, цукрову кукурудзу, горох, БАДи та вітаміни.

24 липня президент РФ Володимир Путін доручив митникам знищувати європейські продукти просто на кордоні.