ГоловнаСвіт

Меркель хоче допомогти Україні з технікою для контролю російського кордону

Євросоюз має намір зосередитися на дипломатичному вирішенні українського конфлікту

Меркель хоче допомогти Україні з технікою для контролю російського кордону
Меркель
Фото: EPA/UPG

Канцлер Німеччини Ангела Меркель виступає за надання Україні техніки, яка допомогла б ефективно контролювати кордон.

Про це в інтерв'ю ТСН заявив депутат Європарламенту, голова Комітету закордонних справ ЄП і соратник канцлера Німеччини Ангели Меркель Ельмар Брок, повідомляє УНІАН.

Щодо військової підтримки з боку Євросоюзу, Брок вважає, що говорити на цю тему зараз було б неправильно. "Мета європейців і Америки - досягти політичного та дипломатичного рішення. Військове протистояння закрило б шлях до переговорів", - пояснив євродепутат.

"Проте ми вважаємо, і Ангела Меркель сама наполягає на цьому, що Україні варто допомогти з технікою, щоб вона мала можливість ефективно контролювати кордон із Росією і припинити постачання зброї та бойовиків", - зазначив Брок.

За його словами, канцлер активно долучається до питань, щоб допомогти Україні технічним оснащенням, щоб збільшити кількість міжнародних спостерігачів ОБСЄ.

"Але ми в жодному разі не хочемо, щоб цей конфлікт став міжнародним і обернувся таким результатом, як у Придністров'ї. Україна такого не хоче, український уряд цього не хоче. Авторитет над усією українською територією, включно з контролем кордонів, повинен залишатися в руках українського уряду", - зазначив Брок.

Також політик пояснив, чому Німеччина так рішуче відсікає питання членства України в НАТО. "Зараз говорити про розширення НАТО означало б підкидати хмизу в багаття. Ми хочемо досягти дипломатичного рішення. Бо за статтею 5 Вашингтонського договору це (прийняття України в НАТО - ред.) означало б, що НАТО вступило у війну з Росією. І цього ніхто у світі не може хотіти. Бо це може призвести до конфронтації за участю ядерної зброї. Тому зараз це питання часу. І український уряд також оголосив, що вступ у НАТО поки що не розглядається", - сказав Брок.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram