«Денацифікація по-путінськи». Свідчення врятованих українських євреїв

Путін, оголошуючи про широкомасштабне вторгнення російських військ в Україну, заявив, що його головна мета – «денацифікація» нашої держави та «захист» російськомовного населення. Показово, що головний «денацифікатор» влаштував геноцид і терор, по-звірячому знищивши десятки тисяч мирних людей, чимала частина яких у побуті говорила російською мовою. Серед іншого, цей «очищувач» зі своєю «другою армією світу» приніс багато страждань українській єврейській громаді.

Саме історії євреїв з України, чиє життя було зруйноване «визволителями від нацизму», дуже показові. Рік тому євреям з Києва та Харкова, Миколаєва та Маріуполя, Одеси та Чернігова навіть на думку не спадало втікати від міфічних «українських нацистів». Проте 24-го лютого прийшли російські «денацифікатори», стали переслідувати, серед інших, багатьох українських євреїв, запроторили деяких у фільтраційні табори лише за український паспорт та змусили десятки тисяч покинути свої домівки.

Ми зібрали понад 150 свідчень єврейських біженців у рамках проєкту Exodus-2022. З Маріуполя та Чернігова, Бучі та Ізюму, Мелітополя та Гостомеля. З головою цього проєкту, Михайлом Гольдом, LB.ua представляє читачеві історії цих людей.

Фото: Андрій Марієнко


Публикации