ГоловнаСуспільствоЖиття

Ватикан визнав автокефальну церкву в Україні, - архієпископ Євстратій

"Це дуже болісна новина для Московської патріархії і дуже вагома для католицького й усього християнського світу".

Ватикан визнав автокефальну церкву в Україні, - архієпископ Євстратій
Евстратий Зоря
Фото: facebook/Євстратій Зоря

Ватикан визнав новостворену об'єднану помісну Православну церкву України.

Про це повідомив у Фейсбуці архієпископ Євстратій Зоря, коментуючи інформацію на офіційному порталі новин Ватикану.

"Офіційний портал новин Ватикану 17 грудня повідомив про обрання митрополита Епіфанія предстоятелем автокефальної УПЦ. Фактично це знак того, що, відповідно до порядку екуменічного діалогу з православними церквами через канонічне визнання Вселенським патріархом Варфоломієм української церкви і її митрополита - ця церква набуває для Ватикану суб'єктності", - написав архієпископ Євстратій.

За його словами, це "дуже болісна новина для Московської патріархії і дуже вагома для католицького й усього християнського світу".

"Хоча відсутність євхаристійної єдності між Католицькою церквою і Православною церквою визначає, що офіційно перша не здійснює якогось церковного акту визнання нової автокефалії, проте фактично поширення цієї офіційної новини є сигналом для всіх, хто ще має сумнів, у тому числі в помісних церквах: дипломатія Вселенського патріархату перемогла московські потуги. А це означає, що в тих церквах, які ще не визначилися з визнанням автокефалії, з'явився вагомий аргумент зробити це відразу після вручення Томосу", - зазначив архієпископ.

"Можливо, саме тому Вселенський патріарх і призначив цю подію на 6 січня - щоб дати час тим, хто ще вагається, прийняти правильне рішення і підтримати нову автокефальну Церкву-сестру", - додав він.

Нагадаємо, 15 грудня Об'єднавчий собор у Києві оголосив про створення помісної Православної церкви України. Предстоятелем об'єднаної церкви обрали Епіфанія (Думенка).

Новообраний предстоятель ПЦУ Епіфаній заявив, що нова церква готова прийняти до свого складу архієреїв і священиків УПЦ МП, залишивши всі суперечності в минулому.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram