ГоловнаСуспільствоВійна

У Центрі Разумкова запропонували виокремити перші пункти Мінських угод в окремий меморандум

"Мінські угоди не висічені на мармурі і не відлиті в бронзі".

У Центрі Разумкова запропонували виокремити перші пункти Мінських угод в окремий меморандум
Михаил Пашков
Фото: Макс Левин

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков запропонував виокремити три перші пункти Мінських угод в окремий меморандум про перемир'я.

Про це він сказав на VI Національному Експертному Форумі Інституту Горшеніна, який проходить у Києві в середу.

"Мінські угоди не висічені на мармурі і не відлиті в бронзі. Мені здається, потрібно шукати рішення і механізми як у рамках цих угод, так і поза ними. Та ж сама ідея поліцейської місії ОБСЄ народжена поза. Якби була добра воля всіх учасників, чому б нам не вичленувати, наприклад, перші три пункти Мінських угод, які не пов'язані ніяк політично з іншими, і не представити їх в окремому меморандумі про перемир'я і не представити їх на переговорах у "нормандському форматі", - сказав він.

Ідеться про негайне і всеосяжне припинення вогню; відведення всіх важких озброєнь обома сторонами на рівні відстані з метою створення зони безпеки шириною мінімум 50 км; і ефективний моніторинг і верифікацію режиму припинення вогню і відведення важкого озброєння з боку ОБСЄ.

"Так, це формат заморозки, але це найбільш оптимальний варіант на сьогодні, який мені бачиться сьогодні", - сказав експерт.

З іншого боку, наголосив Пашков, якщо буде реалізований російський сценарій із виконанням пунктів 4-13, то в Україні виникне масштабний громадянський конфлікт.

"Терористична ділянка, яка локалізована сьогодні українською армією, розповзається на всю Україну, країна перетворюється на чорну діру розміром з Іспанію, і ми отримуємо другий міграційний вулкан. І тоді Сирія може здатися локальним непорозумінням. Я, звісно, перебільшую, але такі загрози дуже серйозні. І це потрібно розуміти нашим партнерам, які наполягають на російському варіанті реалізації Мінських угод", - сказав він.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram