ГоловнаСуспільствоЖиття

Знаменитості заступилися за українську мову

Активісти влаштували пікет біля ВР.

Знаменитості заступилися за українську мову
фото из архива
Фото: Макс Левин

Біля Верховної Ради близько тисячі людей протестують проти прийняття Закону "Про основи державної мовної політики", який прирівнює російську мову до державної в половині областей України.

Представники громадськості розмістилися навколо будівлі парламенту. В руках у протестувальників футбольні атрибути: м'ячі, дудки, а також барабани.

Активісти тримають плакати з гаслами "Даєш феню - першою державною!", "Єдина нація, єдина державна мова - українська".

До акції протесту долучилися також відомі письменники, музиканти, актори й народні депутати. Серед них письменники брати Капранови, Ірена Карпа, лідер гурту ТНМК Фагот, Сергій Фоменко з гурту "Мандри", актриса Ірма Вітовська й інші.

"Ви думаєте, ми не розуміємо, що відбувається? Як тільки починаються пристойні крадіжки, пацани починають красти, відразу у вас падає мораль і починаються спекуляції на тему мови", - зазначила у своєму виступі Карпа.

"Їм нічого сказати: вони провалили повністю всі свої реформи, вони розповідали, що піднімуть Донбас, піднімуть Київ, зроблять усе добре. Ми ж бачимо, яке поліпшення відбулося, тому ці політичні лузери і придумали цей законопроект", - сказав музикант Фоменко.

Організатори акції протесту біля ВР просять людей не розходитися. Вони закликали присутніх запросити рідних і знайомих прийти до приміщення парламенту і відстоювати право говорити рідною мовою. "Якщо ми втратимо мову, ми втратимо країну", - заявили активісти.

Однак перед початком акції між протестуючими виник невеликий конфлікт. Так, представники громадських організацій відмовилися пропустити до будівлі Верховної Ради людей із прапорами БЮТ.

Відтак б'ютівці розмістилися на протилежному боці дороги.

Нагадаємо, парламентська більшість має намір ухвалити закон про регіональні мови, який прирівнює російську мову до державної в половині областей України, в першому читанні і в цілому в четвер, 24 травня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram