ГоловнаПолітика

Україна й Іран здійснили обмін в'язнями

Моряк Новічков повернувся в Україну в обмін на засудженого за шпигунство Алі Джадуея.

Україна й Іран здійснили обмін в'язнями
Андрей Новичков
Фото: Укринформ

Президент Петро Порошенко помилував іранця для обміну на українського моряка Андрія Новічкова.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця на прес-конференції в міжнародному аеропорту "Бориспіль".

"Я вам скажу, що громадянин Ірану, якого Президент своїм указом помилував, вже на території своєї країни. Він повернувся раніше, сьогодні о 12-й ночі", - сказав він. Іранця, який був аспірантом в одному з харківських ВНЗ, у червні 2018 року засудили до 11 років позбавлення волі за спробу купити інформацію, що містить державну таємницю.

Новічков на конференції заявив, що стан його здоров'я задовільний і він має намір повернутися додому в Одесу. В українському МЗС також зазначили, що його не визнали винним у злочині в Ірані.

Нагадаємо, українського моряка Андрія Новічкова затримали в Ірані в лютому 2017 року за підозрою у вбивстві матроса Мохаммада Бахранпура. У справі не було ні свідків, ні доказів провини Новічкова. Сам одеський моряк стверджує, що матрос викинувся за борт. За законами Ірану, за звинуваченням у вбивстві йому могла загрожувати страта.

Одеська облрада підтримала звернення до керівництва країни з проханням про допомогу одеському моряку, на підтримку моряка багаторазово проводили флешмоби в соцмережах і акції, що отримали значний суспільний резонанс.

8 січня Новічков вийшов з іранської в'язниці.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram