ГоловнаПолітика

КС відновив соцгарантії постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи

Суд визнав неконституційним скасування й обмеження пільг.

КС відновив соцгарантії постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи
Фото: Макс Требухов

Конституційний Суд визнав неконституційним скасування та обмеження пільг особам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.

Про це йдеться в рішенні суду.

"Конституційний Суд України прийняв рішення, яким відновив соціальні гарантії постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи", - йдеться в повідомленні.

Зазначають, що 18 липня КС виніс рішення за поданням 50 депутатів Ради про відповідність Конституції пп. 2-7, 12 і 14 п. 4 р.1 Закону "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року.

Закон передбачав, що пільги чорнобильцям надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

Крім того, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають право і на інші пільги і компенсації, передбачені законодавством, пільги і компенсації надавалися за вибором.

КС заявляє, що обов'язок держави щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи обумовлює надання особливого статусу постраждалим громадянам.

"Виконання державою обов'язків зі збереження генофонду українського народу вимагає належного обсягу державних витрат на сферу охорони здоров'я, соціального забезпечення та їх ефективного використання... Пільги, компенсації та гарантії є особливою формою відшкодування збитку зазначеної категорії громадян, а тому скасування або обмеження цих пільг, компенсацій і гарантій без рівноцінної їх заміни може свідчити про відступ країни від її конституційного обов'язку", - наголошено в рішенні суду.

Рішення КС є обов'язковим, остаточним і оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, законопроект №6292 про внесення змін до Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо удосконалення окремих положень та відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) був зареєстрований 5 квітня 2017 року.

У травні чорнобильці перекривали вулиці в урядовому кварталі Києва, вимагаючи повернути пільги.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram