ГоловнаПолітика

Порошенко відкликав законопроект про позбавлення громадянства за голосування в Криму

Причини, через які голова держави передумав, невідомі.

Порошенко відкликав законопроект про позбавлення громадянства за голосування в Криму
Фото: president.gov.ua

Президент Петро Порошенко відкликав з Верховної Ради свій законопроект №8297, який передбачає позбавлення українського громадянства за участь у голосуванні на території анексованого Росією Криму.

Про це зазначено в картці законопроекту на сайті парламенту.

Документ було внесено 19 квітня. Він визначав, що "автоматичне" отримання російського громадянства жителями Криму не є добровільним, але голосування на виборах у Криму ставало б підставою для втрати громадянства України. Факт голосування повинен був бути зафіксований у публічних реєстрах або офіційних виданнях.

Також підставою для втрати українського паспорта стало б використання при в'їзді/виїзді і на території України іноземного паспорта, зафіксоване державною прикордонною службою або іншим держорганом.

Окрім того, законопроект обмежував коло осіб, які отримують громадянство за територіальним походженням.

Для іноземця, який перебуває в шлюбі з громадянином України і бажає отримати громадянство, збільшився б мінімально необхідний термін перебування в шлюбі з двох до трьох років. Ті, хто отримав українське громадянство, зобов'язані були б упродовж місяця повернути паспорт іноземної держави його уповноваженим органам і в 10-денний термін повідомити про це Україну.

Нагадаємо, вибори президента Росії відбулися 18 березня. Влада України пообіцяла переслідувати тих, хто організовував голосування на виборах президента РФ у Криму.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram