ГоловнаПолітика

Яценюк: "Північний потік-2" узалежнить Європу від компанії, якою керує Кремль і особисто Путін

"Виникає питання єдності в Європейському Союзі: що головне - бізнес, економіка чи все ж цінності?"

Яценюк: "Північний потік-2" узалежнить Європу від компанії, якою керує Кремль і особисто Путін
Фото: nfront.org.ua

"Північний потік-2" - це антиукраїнський, антипольський, антисловацький і антиєвропейський проект. Як можна підтримувати проект, за яким Росія захоплює енергетичний ринок Європейського Союзу?" - зазначив лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк під час Міжнародної конференції "Революція, війна і її наслідки" у Варшаві 16 березня.

Лідер "Народного фронту" наголосив на необхідності кроків для енергетичної безпеки: "Тут так само виникає питання єдності в Європейському Союзі: що головне - бізнес, економіка або все ж цінності. І не тільки цінності, але й усвідомлення власних енергетичних викликів для країн-членів ЄС".

"Як можна підтримувати проект, за яким російський «Газпром», що не виконує рішення Стокгольмського арбітражу, виграного Україною, і просто відключає тиск газу в українській трубі, щоб Україна не впоралася з транзитом газу до Європейського Союзу? Але Україна впоралася. Як можна підтримувати проект, який позбавляє громадян України 3 мільярдів доларів на рік? Як можна підтримувати проект, який повністю узалежнює Європу від однієї політичної компанії, якою керує не (голова правління "Газпрому") Міллер, а Кремль і особисто Путін. Яка продає не газ, а має енергетичну зброю?" - зазначив Яценюк.

"Ми з нашими польськими друзями єдині в тому, що цей проект повинен бути зупинений. І ми покладаємося на наших європейських партнерів, ЄС і Європейську Комісію в прийнятті правильного рішення. Правильного рішення для наших країн, для наших народів і для нашого майбутнього", - наголосив голова НФ.

Міжнародна конференція "Революція, війна і її наслідки", яка проходить у Варшаві, присвячена подіям в Україні з 2014 року, незаконній анексії Криму і російській агресії на Донбасі та їх наслідкам для України і Європи, питанням інформаційних війн і гібридної агресії. У конференції беруть участь 45-й президент Франції Франсуа Олланд, голова Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук, відомі українські та європейські діячі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram