ГоловнаПолітика

Саакашвілі закликав присутніх біля Ради не розходитися до наступного пленарного тижня

На площі перед українським парламентом пройшло ще одне віче.

Прихильники Михайла Саакашвілі в неділю вийшли на віче на площі перед Верховною Радою.

Захід розпочався із затримкою, близько 12:20. На ньому виступили колишній народний депутат Володимир Лановий, депутати Ради Сергій Лещенко та Юрій Дерев'янко, мер Глухова Мішель Терещенко, сам Саакашвілі і кілька менш відомих людей.

На акцію прийшло кілька сотень людей.

Лещенко, який виступав одним з перших, заявив, що віче буде акцією просвіти та інформування, але інші оратори більше опиралися на емоції.

Саакашвілі, зокрема, розповів про депортацію трьох його соратників у Грузію і в зв'язку з цим зажадав ліквідувати Національну гвардію. Він також заявив, що люди не розійдуться з-під ради щонайменше до наступного пленарного тижня.

Його соратник по партії Дерев'янко зі свого запропонував ухвалити закон про імпічмент президента.

Нагадаємо, у вівторок, 17 жовтня, під стінами Верховної Ради в Києві зібралося близько 4 тисяч людей. У мітингу взяли участь представники різних політичних сил та громадських організацій, зокрема: Рух нових сил Михайла Саакашвілі, "Батьківщина", "Самопоміч", "Громадянська позиція", Демальянс, "Свобода" та Національний корпус. Серед вимог учасників акції - скасування депутатської недоторканності, створення антикорупційного суду та запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими списками.

Цього тижня Рада направила до Конституційного Суду законопроекти щодо скасування депутатського імунітету, але відмовилася змінювати виборчу систему. Законопроект про антикорупційний суд наразі не написаний.

19 жовтня громадська організація "Реанімаційний пакет реформ", Центр протидії корупції, "Громадянська платформа", Демальянс, "Самопоміч" та інші заявили про наміри продовжувати протест "іншими методами" і пішли з наметового містечка під Радою. Водночас Рух нових сил Михайла Саакашвілі ухвалив рішення продовжувати акцію під Верховною Радою. У наметах також вирішили залишатися прихильники депутатів від "Самопомочі" Єгора Соболєва та Семена Семенченка.

Поліція закликала мітингувальників прибрати намети з проїжджої частини, але заклик проігнорували.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram