ГоловнаПолітика

Генпрокуратура порушила справу проти першого заступника директора НАБУ

Гізо Углава міг бути громадянином Грузії на момент призначення в Бюро.

Генпрокуратура порушила справу проти першого заступника директора НАБУ
Гизо Углава
Фото: Главком

Генеральна прокуратура розпочала розслідування проти першого заступника директора Національного антикорупційного бюро Гізо Углави.

Агентство "Українські новини" виявило в судовому реєстрі інформацію про кримінальне провадження від 24 березня 2017 року за фактами внесення свідомо неправдивих відомостей в офіційні документи, їх використання і зловживання службовим становищем посадовими особами правоохоронних органів, що спричинило тяжкі наслідки.

Слідство вважає, що Углава станом на 25 квітня 2015 року, коли був призначений на посаду першого заступника директора НАБУ, ще не втратив громадянства Грузії і перебував на обліку Служби громадянства та міграції Грузії. Фактично громадянство Грузії в Углави було до червня 2016 року.

Закон "Про державну службу" прямо позбавляє права на державну службу осіб, які мають громадянство іншої держави.

"Тож Углава під час прийому на державну службу в НАБУ вніс в офіційні документи свідомо неправдиві відомості про відсутність у нього громадянства іншої держави, що дало йому можливість у подальшому зайняти посаду першого заступника директора НАБУ", - вважає слідство.

Крім того, зазначено, що Генпрокуратура розслідує можливе ухилення Углави від сплати податків. У 2016 році він реалізував свої корпоративні права в грузинському ТОВ "Транспортир" (LLC Transportir), за що отримав прибуток у розмірі 3 380 705 гривень, але не сплатив у державний бюджет України кошти в розмірі 608 526,9 гривень (18%) , чим порушив вимоги Податкового кодексу.

Суд задовольнив клопотання Генпрокуратури і надав слідству доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю і перебувають у володінні компетентних органів Грузії, зокрема до документів про втрату Углавою грузинського громадянства, а також до документів, що містять всю інформацію про компанію "Транспортир".

Гізо Углава отримав громадянство України у 2015 році. Раніше багато років працював у системі прокуратури Грузії, у тому числі у 2009-2012 роках був заступником головного прокурора Грузії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram