ГоловнаПолітика

Патріарх Кирило пообіцяв не допустити загибелі мирних людей в Україні

Патріарх закликав гарантувати реалізацію прав і свобод усьому населенню

Патріарх Кирило пообіцяв не допустити загибелі мирних людей в Україні

Патріарх Кирило пообіцяв виконати прохання місцеблюстителя голови Української православної церкви Московського патріархату Онуфрія, який просив голову РПЦ скористатися своїм впливом, щоб не допустити кровопролиття в Україні.

Відповідь Кирила опубліковано на сайті Московського патріархату.

"Відповідаючи на Ваше звернення, дорогий Владико, запевняю Вас і нашу українську паству в тому, що зроблю все можливе, щоб переконати всіх тих, у чиїх руках перебуває влада, що не можна допустити загибелі мирних людей на дорогих для мого серця землях України", - написав, зокрема, Кирило.

Голова РПЦ також додав, що споглядає на те, що відбувається в Україні, "зі скорботою, тривогою і болем". "Нехай Господь зупинить будь-яку руку, підняту з наміром заподіяти біль і страждання, і благословить тих, хто відстоює мир. Та не допустить Він, Всемилостивий Отець наш, щоб брат пішов на брата, щоб продовжилося насильство, щоб піддавалися нарузі святині. Нехай не буде більше жертв на українській землі", - йдеться в заяві.

При цьому Кирило зазначив, що ніхто з тих, хто живе зараз в Україні, "не повинен відчувати себе чужим у своєму рідному домі, якою мовою він не розмовляв би".

"Не можна допустити подальшої поляризації суспільства, зростання насильства проти мирних громадян, необхідно всьому населенню гарантувати реалізацію його прав і свобод, включно із правом на участь в ухваленні доленосних рішень. Ті, у чиїх руках перебуває влада, зобов'язані не допустити насильства і беззаконня. Український народ повинен сам, без зовнішнього впливу, визначати своє майбутнє", - зазначив патріарх.

"Братство російського, українського та білоруського народів - реальність, вистраждана історією та багатьма поколіннями наших предків. Ця реальність, яка живе в наших серцях, повинна визначити наше майбутнє, і не можна жертвувати нею через тимчасові інтереси", - додав він.

Наприкінці свого звернення патріарх Кирило закликав усіх християн пробачити і зрозуміти одне одного в Прощену неділю. "Господи, благослови народ Твій і збережи від усякого зла кожного, хто живе на українській землі!" - написав голова РПЦ.

1 березня місцеблюститель голови УПЦ МП митрополит Чернігівський і Буковинський Онуфрій надіслав Кирилові звернення з проханням "підняти свій голос про збереження цілісності території Української держави" і "зробити все можливе, щоб не допустити кровопролиття на території України".

Окрім Онуфрія, ситуацію із можливим введенням російських військ в Україну прокоментував прес-секретар УПЦ МП Георгій Коваленко. Він заявив, що в разі введення військ Росія порушить щонайменше три біблійні заповіді: "Не бреши", "Не убий" і "Не бажай дому ближнього твого". "Жодної політичної заяви патріарха Кирила ми не сприймемо, якщо він схвалить агресію Росії", - заявив Коваленко, додавши, що всі священики УПЦ Московського патріархату є громадянами України і мають намір зберігати вірність своїй країні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram