ГоловнаПолітика

Європейський суд визнав наявність політичних мотивів у справі Луценка

Адвокат вважає, що рішення стосується і судового позову Тимошенко.

Європейський суд визнав наявність політичних мотивів у справі Луценка
Фото: EPA/UPG

Європейський суд із прав людини задовольнив скаргу колишнього голови МВС Юрія Луценка.

Відповідне рішення Європейський суд виніс сьогодні під час слухань у Страсбурзі, повідомила адвокат Луценка Валентина Теличенко.

"Суд визнав порушення статті 5-ї (Конвенції прав людини) - незаконність утримання під вартою Юрія Луценка. Також визнав наявність політичних мотивів", - сказала пані Теличенко.

За її словами, формулювання суду є чіткими й однозначними і вказують на неприйнятність практики, яка мала місце у провадженні проти Луценка.

При цьому, наголосила адвокат, те, що суд відзначив сьогодні, стосується і справ інших колишніх українських урядовців, зокрема екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та колишнього тимчасово виконувача обов'язки міністра оборони Валерія Іващенка, які також звернулися до Європейського суду з прав людини.

Цим рішенням суд фактично визнав, що в Україні можливе переслідування з політичних міркувань. На жаль, відтепер однозначно зрозуміло, що Віктор Янукович увійде в історію України як Президент, за правління якого суд і судову систему використовували з метою вирішення політичних забаганок", - зазначила адвокат.

Нагадаємо, Ю. Луценко звернувся до Європейського суду з прав людини 21 січня 2011 року. Він, зокрема, оскаржив необґрунтоване і незаконне затримання, а також те, що не був поінформований про причини свого арешту.

17 квітня цього року палата суддів Європейського суду з прав людини провела публічні слухання за цією скаргою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram