ГоловнаПолітика

ЦВК "порвав" Луганську область на шматки

Чекають на позов до окружного адміністративного суду Києва.

ЦВК "порвав" Луганську область на шматки

Постанова ЦВК №82 про створення одномандатних округів на постійній основі ставить під сумнів нормальне проведення виборів у Луганській області.

Про це заявив голова обласного відділення Комітету виборців України Олексій Свєтіков.

"Центрвиборчком порвав Луганську область на шматки", - наголосив Свєтіков.

"Наприклад, виборчий округ №112 включає Рубіжне (центр округу - 23 дільниці), Брянку (32 дільниці), Кіровськ (17 дільниць) і значну частину Первомайська (40 дільниць). Ці чотири міста - анклави. А відстань від Брянки до Рубіжного становить близько 100 кілометрів. Везти бюлетені в окружну комісію представники 79 дільничних комісій будуть через центри двох інших округів - 107 і 106", - зазначив представник КВУ.

За його словами, "з трьох анклавів складається округ 110, у який включено Алчевськ (центр округу), Антрацит, віддалений від Алчевська на 70 кілометрів (і відділений територією округу 108), з частиною Антрацитівського району, частину Лутугінського району. З трьох анклавів складається округ 106 ,у який включено Сіверськодонецьк (центр округу), частину Стаханова і частину Попаснянського району. Везти бюлетені в Сіверськодонецьк доведеться через територію (і центр) округу 107".

За оцінкою ЛОО КВУ, такий неприродний розподіл території області на округи став наслідком кулуарних домовленостей задля політичних інтересів.

У ЛОО КВУ очікують, що Постанову ЦВК №82 оскаржить в окружному адміністративному суді міста Києва хтось із виборців, які вважатимуть, що цим рішенням порушено їхнє право на обрання.

Такий позов можна подати щонайпізніше 3 травня.

Нагадаємо, що Центральна виборча комісія створила 225 одномандатних виборчих округів на постійній основі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram