ГоловнаПолітика

Третя спроба

Як повідомила львівська обласна адміністрація: «27 травня Президент України Віктор Янукович проведе у Львові засідання Ради регіонів». Прес-служба і адміністрація Президента до останнього тримали мовчанку довкола цієї поїздки. Це вже третя спроба Гаранта за останні два місяці відвідати місто Лева. З невідомих причин попередні візити скасовувалися. Обіцяна заступником голови адміністрації Ганною Герман зустріч Президента із страйкуючими журналістами львівської газети «Експрес» також не було.

Третя спроба

Для третьої спроби вибрали форму «не робочої поїздки в регіон», а засідання представників президентської вертикалі. З повідомлення від губернатора Горбаля відомо: «приїдуть голови практично всіх обласних адміністрацій, зокрема, Харківської ОДА Михайло Добкін та голова Ради міністрів АР Крим Василь Джарти, також мери міст, серед них Леонід Черновецький». Оскільки обласна вертикаль влади від Президента – це вірні соратники Януковича з Партії регіонів, то фактично відбудеться зібрання партноменклатури. А все це обставлять як форум з мерами міст та місцевими бізнесменами. Форму та антураж підібрали такий, щоб не залишати Президента ні на секунду сам-на-сам із громадою міста чи їх представниками у місцевій владі. Львів побачить безпрецедентні заходи охорони. Журналістів почали акредитувати лишень за добу до львівської поїздки.

Як будуть обмежувати акції протесту до візиту Януковича, а їх вже заанонсували партійні і громадські організації міста, поки невідомо. Хоча робота ведеться старими перевіреними методами залякування. Напередодні приїзду Януковича працівники СБУ вдалися до шантажу ректора Католицького університету отця Бориса Ґудзякка і вимагали його підписати листа-розписку про неучасть студентів його університету в політичних вуличних акціях. Як каже сама СБУ: «Зустріч відбувалася у рамках чинного законодавства з метою попередження порушення закону… Ректору було роз´яснено норми законодавства. Зокрема, що втягнення студентів в протиправну діяльність, у можливі масові заворушення - є неправомірними». У Львові добре пам’ятають методи «контори»-КГБ за радянських часів із різними розписками-підписками.

У переддень візиту Януковича Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звернувся до Президента з ідеєю про перенесення інституту Сухопутних військ зі Львова до Одеси. Відкритий лист розміщений на сайті Одеської єпархії УПЦ Московського патріархату. Агафангел, він же депутат одеської облради від Партії регіонів Олексій Саввін, пише Януковичу: «Західний регіон України є осередком Греко-католицької церкви, яка перебуває під впливом Папи Римського. Католицька церква впродовж століть бажала і робила все можливе для захоплення земель, які населяють православні християни, силою зброї і насильницького нав`язування католицької віри. На території Академії Сухопутних військ (Львів) існує Греко-католицька церква, яка здійснює вплив на світогляд, моральні і духовні цінності майбутніх офіцерів Української армії. В Одеському військовому інституті функціонує православний храм». Тобто, у Львові виховують і тренують офіцерів-ворогів народу? Львів’янам не звикати до протиставлення їх, як православних греко-католиків до православних московського патріархату. Ще достатньо людей пам’ятають заборону УГКЦ, захоплення майна і храмів, експансію московської церкви, богослужіння в підпіллі та листи з Сибіру. Саме так і з такою ж мотивацією діяла радянська влада в Галичині…

Як кажуть святковий настрій створили – можна їхати.

З яким багажем їде Президент і регіональний десант до Львова?

В активі влади: діючий міністр Табачник, пам’ятник Сталіну в Запоріжжі, наступна ініціатива «сталінізації» Одеси, угода «газ за флот», законопроект про мови від ПР і російськомовний суд, ФСБ, яке повернули до України… Львів’яни напевно продовжать цей перелік «покращення життя» в стилі біг-бордів «ми здобули».

Напередодні візиту у Львові жваво дискутують, що з цього всього вийде. Упокорення «западенців»? Демонстрація сили? Можливо це буде тест на готовність галичан влитися у культурну провінцію «Русского мира» та економічну волость РФ? Вимірювання згоди бізнес-еліти піти на службу новій владі? Вироблення схем захоплення мандатів на місцевих виборах?

Перший візит Президента Януковича обставляють так, що він вже нагадує «урочисте» засідання комуністів та воїнів ГПУ-НКВД в Оперному театрі у «золотому вересні» 1939 року. Саме це урочисте «визволення» і стало початком усвідомлення галичанами радянської окупації. А спочатку нову владу зустрічали хлібом-сіллю, як це традиційно вміють на Галичині…

Роман ЧайкаРоман Чайка, телеведущий, лидер группы "Мертвий півень"
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram