Герман Ганна Миколаївна

народний депутат України VII скликання від Партії регіонів

Герман Ганна Миколаївна

Місце народження

Народилася 24 квітня 1959 року, с. Колодруби, Миколаївський район, Львівська область.

Освіта

Навчалася у Львівському університеті ім. Франка, на факультеті журналістики за фахом журналістика.

Кар'єра

1981-1984 рр. - телетайпіст, кореспондент, заввідділом редакції миколаївської районної газети Ленінська зоря.

1985-1990 р.р. – кореспондент львівської газети Ленінська молодь.

1991-2002 рр. – кореспондент львівської міської газети Ратуша. Одночасно – позаштатний співробітник радіо Свобода, кореспондент радіо Вільна Європа – радіо Свобода у Варшаві.

2002-2004 рр. – керівник Київського бюро радіо Вільна Європа – радіо Свобода.

У травні 2004-го Герман стала речником прем'єр-міністра України Віктора Януковича, очолила прес-службу Кабінету міністрів. Після помаранчевої революції була радником та прес-секретарем Януковича як лідера Партії регіонів.

На парламентських виборах-2006 за №106 Партію регіонів обрано народним депутатом України. До січня 2007 року була першим заступником голови комітету ВР з питань свободи слова та інформації (депутата-бютівця Андрія Шевченка ). Потім перейшла до рядових членів комітету із закордонних справ.

З серпня 2006 по грудень 2007 року – радник прем'єр-міністра України Януковича.

На дострокових парламентських виборах-2007 Герман отримав 48-е місце у списку Партії регіонів. У Верховній Раді VI обійняла посаду заступника лідера фракції ПР, а також очолила вже знайомий їй комітет із питань свободи слова та інформації. Після перемоги Януковича на президентських виборах склала мандат у зв'язку з переходом на посаду заступника голови його Адміністрації (глава – Сергій Льовочкін). 5 квітня 2011 р. у ході адмінреформи потрапила під скорочення штату та була переведена на посаду радника президента – керівника головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації президента.

З грудня 2012 р. – народний депутат України VII скликання від Партії регіонів (№13 у виборчому списку). Заступник голови комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин. 

9 січня 2013 р. Янукович призначив Герман позаштатним радником президента, 24 лютого 2014 р. в.о. президента України Олександр Турчинов звільнив її із цієї посади.

16 січня 2014 року голосувала за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян та свободу слова.

18 листопада 2016 — увійшла до рейтингу, складеного каналом ICTV, де зібрано найсильніших ораторів за часи незалежності України, разом із Вячеславом Чорноволом та Ліною Костенко.

Тісно співпрацювала з Полом Манафортом, технологом Президента США Дональда Трампа.

Громадська діяльність

1987-го була членом правління Спілки журналістів СРСР (Москва). 

Регалії

Відзнака "За внесок у міжнаціональне взаєморозуміння". 7-е місце у рейтингу "100 впливових жінок України" журналу Фокус у 2006 році, 5-е – у 2009-му.

Сім'я

Герман одружена (чоловік Сергій Герман - дипломат). Перший чоловік - Володимир Коровіцин, син начальника Миколаївського відділу УКДБ УРСР по Львівській області.

Молодший син Герман Роман загинув у автокатастрофі 15 червня 2009 року. Старший син Микола Герман – колишній заступник голови МНС. 17 вересня 2015 року Микола Герман помер від інфаркту.

Хобі

Захоплення – орієнталістика (сходознавство).

2003-го року видала книгу "Піраміди невидимі" (під дівочим прізвищем Стеців). В основі твору – "нариси із життя простих українських людей". У 2011 році побачила світ "Червона Атлантида" - за словами Герман, "книга про трьох сильних жінок, життя яких починається ще за радянських часів і продовжується в нашому".

15.01.2014