​Волков Андрій Вікторович

Відомий банкір, фінансист, засновник та партнер групи компаній "Інвестохіллс"

​Волков Андрій Вікторович

Місце народження

Андрій Волков народився 27 лютого 1976 року у місті Одеса.

Освіта

1993-1998 рр. — Одеський державний економічний університет, спеціалізація "Міжнародна економіка".

2001-2002 рр. — Глобальна асоціація фахівців із ризиків (Global Association of Risk Professionals), отримав сертифікат спеціаліста з управління фінансовими ризиками (FRM).

З 2003 р. має сертифікат про можливість здійснювати професійну діяльність із цінними паперами з напрямку "Депозитарна діяльність".

Кар'єра

У1997-1999 рр. працював у компанії PricewaterhouseCoopers на позиції консультанта з банківського менеджменту на проєкті Національного банку з впровадження міжнародних стандартів бухгалтерського обліку у банківській системі України.

У 2000 р. перейшов на посаду старшого консультанта у компанію ING IGA (підрозділ групи банку ING) та протягом півтора року працював на проєкті з реформи банківського сектору України. Як заступник керівника проєкту консультував у галузі управління ризиками, фінансів, змін операційних процедур.

У 2001 р. Волков розпочав свою кар'єру в "Альфа-Банку Україна" з позиції керівника відділу з управління ризиками. Менш як за два роки (у лютому 2003 р.) він увійшов до Правління банку, а до жовтня того ж 2003 р. був призначений на посаду заступника голови Правління. Ще за три роки Волков став головою правління ЗАТ "Альфа-банк Україна". Він обіймав цю посаду з 2006 по 2009 рр., об'єднуючи її з посадою голови Ради директорів компанії "Альфа Страхування".

Бізнес

У 2009 р. Волков звільняється з Альфа-Банку для того, щоб розпочати свій власний бізнес у галузі фінансів та засновує кілька компаній у фінансовій сфері, у тому числі інвестиційну компанію "Інвестохіллс" та страхову компанію "Рітейл" (пізніше British Auto Club), яка спеціалізувалася на прямому страхуванні.

У 2014 р. Волков залучив до страхової компанії як інвестора міжнародний інвестиційний фонд EMF New Europe Insurance Fund, що спеціалізується на інвестиціях у страховий бізнес. Багатомільйонна інвестиційна угода була закрита влітку 2014 р. і була визнана найкращою угодою із залучення іноземних інвесторів у фінансовий сектор цього року на думку журналу Forbes Україна.

У 2018 році Андрій Волков вийшов зі страхового бізнесу та зосередився на розвитку інвестиційної компанії "Інвестохілс". За 12 років він перетворив її на масштабну групу компаній, найбільшого оператора роботи з проблемними активами в Україні.

На сьогоднішній день основним напрямком "Інвестохілс" є придбання та стягнення проблемних кредитів та дебіторської заборгованості корпоративного сегменту, а також інвестиції в компанії та активи з високим борговим навантаженням з метою стабілізації їх роботи, у тому числі через реконцепцію бізнесів. Станом на середину 2021 р. портфель активів групи перевищував 100 млрд грн.

Адвокати "Інвестохілс" виграли понад 5 тис. судових процесів. Нині у роботі групи на різних стадіях перебуває понад 10 тис. судових справ.

У 2011-2014 рр. група закрила низку угод із залучення міжнародного фінансування та угод M&A на суму понад $1 млрд.

У 2012 р. "Інвестохіллс" здійснила найбільшу на сьогоднішній день в Україні угоду щодо придбання у французької BNP Paribas портфеля проблемної іпотеки на суму $650 млн. Угода групи з продажу страхової компанії "Рітейл" у 2014 р. була визнана угодою року за версією журналу Forbs Україна.

Останні п'ять років група компаній є найбільшим покупцем проблемних кредитів ФГВФО. У 2020 р. понад 50% коштів, отриманих Фондом від продажу проблемних боргів, надійшли саме від "Інвестохіллс". Обсяг коштів, повернутих завдяки цій державі, за період 2019-2020 рр. перевищив 2 млрд грн.

У 2020 р. група "Інвестохіллс" створила міжнародний фонд "Інвестохіллс Хеліантус" із запланованим обсягом зарубіжних інвестицій в український ринок проблемної заборгованості у розмірі $100 млн. Серед інвесторів – три великі спеціалізовані інвестфонди зі США та ЄС.

Рейтинги

У 2021 р. Волков увійшов до рейтингу "25 лідерів фінансових ринків" за версією "ТОП-100. Рейтинги найбільших".

Захоплення

Захоплюється різними видами спорту, любить читати та подорожувати.

23.11.2021