Самусєв Сергій Володимирович

Український бізнесмен, власник та керуючий партнер девелоперської компанії «ZV Development»

Самусєв Сергій Володимирович

Місце народження

Сергій Самусєв народився у Києві 16 липня 1959 року.

Освіта

У 1984 році закінчив Київський політехнічний інститут, електроенергетичний факультет, спеціальність - кібернетика енергосистем. У 1990 році Самусєв закінчив аспірантуру Інституту кібернетики АН УРСР. У 2015-2017 роках пройшов навчання за програмою «Президентська МВА» у Києво-Могилянській бізнес-школі.

Сімейний стан

Одружений на Оксані Самусєвій. Батько шістьох дітей.

Кар'єра

Трудову діяльність Сергій Самусєв розпочав у 1984 році на посаді інженера в Інституті електродинаміки АН УРСР, у 1985-1987 роках працював у Інституті гідробіології АН УРСР (молодший науковий співробітник).

У 1987 році Самусєв очолив кооператив «Верес», з 1989 року став головою наглядової ради української науково-виробничої асоціації кооперативів «Золоті Ворота».

Протягом 1998-2019 років Сергій Самусєв був генеральним директором, а також президентом ЗАТ «Золоті ворота».

Бізнес

У 2019 році Сергій Самусєв очолює власну девелоперську компанію ТОВ «ZV Development». Головний напрямок діяльності - модульне префаббудівництво з акцентом на екологічність, енергоефективність та інженерні інновації. Актуальні продукти компанії знаходяться у котеджному містечку «Коник» - домо-квартири QDRO [квадро] та технологічна житлова капсула s o l a | capsule.

Суспільна діяльність

Подружжя Сергій та Оксана Самусєві з 2011 року є постійними меценатами благодійного фонду «Таблеточки».

З 2020 року подружжя Самусєвих бере участь у розвитку культурно-експедиційного проекту «НЕЗАЙМАНА», покликаного надавати підтримку мікро-підприємцям у регіонах України.

У 2011-2012 Сергій Самусєв був головою Опікунської Ради Центральної синагоги Києва. Виступив основним інвестором будівництва синагоги Севастополя.

Нагороди

У 2006 році Сергій Самусєв був нагороджений премією Український Національний Олімп «За найвищі темпи розвитку компанії» за реалізацію наступних проектів: автомагістралі «Київ-Одеса», «Київ-Чоп», «Київ-Ковель», міжнародні аеропорти «Бориспіль», «Київ», «Харків», аеропорти Миколаєва та Чернігова.

Хобі

Спорт - сейлінг, рафтинг, параглайдінг, дайвінг, велоспорт. Також серед інтересів - подорожі, колекціонування предметів сучасного українського мистецтва, арт-хаус кінематограф.

01.09.2021